Čavess pārvests uz bunkuru, Mixnews.lv

Čavess pārvests uz bunkuru

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. janvārī plkst. 15:10

Ar vēzi sirgstošais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess no intensīvās terapijas nodaļas pārvests uz slepenu slimnīcas palātu pazemē zem Revolūcijas laukuma Kubas galvaspilsētā Havanā, ziņo LETA-RIA NNOVOSTI, atsaucoties uz telekanālu "Univision".

Čavesa pārvešana uz bunkuru prasījusi simtiem drošības dienestu un mediķu - gan kubiešu, gan venecuēliešu - piesaistīšanu, ziņo televīzija. Sākotnēji bunkurs bijis paredzēts tikai neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai Kubas revolūcijas līderim Fidelam Kastro. Pazemes palāta atrodas līdzās Kastro personīgajai pazemes paslēptuvei.

Pēc vienas no versijām, šāds solis sperts tāpēc, lai novērstu nemitīgo informācijas noplūdi par Venecuēlas līdera veselības stāvokli. Domājams, ka tur Čavesu gatavos pārvešanai uz dzimteni.

Kā norāda "Univision" avoti, Čavesa stāvoklis joprojām ir kritisks - viņš it kā pārcietis infarktu, krietni zaudējis svaru, viņam joprojām ir problēmas ar elpošanu. Avots apgalvo, ka Čavess ir tik ļoti bāls, ka tiek pilnībā izslēgta iespēja viņa parādīšanās televīzijas kameru priekšā. Venecuēlas amatpersonas apgalvo, ka Čavess lēnam atlabst no slimības.

58 gadus vecais Čavess pie varas Venecuēlā atrodas kopš 1999.gada. Viņš uzvarēja oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, iegūstot tiesības palikt amatā vēl sešus gadus.

10.janvāris saskaņā ar Venecuēlas konstitūciju bija pēdējā diena, kad Čavess varēja nodot prezidenta zvērestu, lai viņš varētu sākt jauno pilnvaru termiņu. Taču Venecuēlas Augstākā tiesa atzina par likumīgu valdības lēmumu uz nenoteiktu laiku atlikt Čavesa inaugurācijas ceremoniju un nosprieda, ka līdz tam laikam darbu var turpināt pašreizējā valdība.

Foto: noticias.gospelmais.com.br

Komentāri