Vudija Alena adoptētā meita apsūdz režisoru pedofīlijā, Mixnews.lv

Vudija Alena adoptētā meita apsūdz režisoru pedofīlijā

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 13:24

Režisora Vudija Alena kopdzīvē ar aktrisi Miu Farovu adoptētā meita Dilana pirmo reizi publiski atklājusi informāciju par Alena rokās piedzīvoto seksuālo varmācību bērnībā, ziņo LETA-AFP.

Apsūdzības, ka Alens seksuāli izmantojis septiņus gadus veco Dilanu izskanēja Alena un Farovas naidīgajā šķiršanās un bērnu aizbildniecības jautājumu kārtošanas procesā.

Tagad 28 gadus vecā Dilana laikrakstā "New York Times" publicējusi atklātu vēstuli, kurā detalizēti aprakstīta Alena seksuālā varmācība pret tolaik septiņus gadus veco adoptēto meitu.

"Viņš man lika apgulties uz vēdera un spēlēties ar mana brāļa elektrisko vilcienu. Tad viņš mani seksuāli izmantoja," vēstulē raksta Farova. "Tā laikā viņš ar mani runāja, čukstot, ka es esmu laba meitene, ka tas būs mūsu noslēpums, solot, ka mēs dosimies uz Parīzi un ka es būšu zvaigzne viņa filmās."

"Cik ilgi es vien varu atcerēties, mans tēvs ar mani darīja lietas, kas man nepatika. Man nepatika, ka viņš bieži mani aizveda prom no manas mammas, brāļiem un māsām un draugiem, lai pabūtu vietatnē. Man nepatika, ka viņš lika savus pirkstus man mutē. Man nepatika, ka man bija jāliekas ar viņu gultā, kad viņš bija ģērbies tikai apakšveļā. Man nepatika, ka viņš lika galvu manā kailajā klēpī un dziļi elpoja. Tas notika tik bieži, tik regulāri un tik prasmīgi slepus no mammas, kas būtu mani pasargājusi, ka man likās, ka tas ir normāli. Es domāju, ka tā tēvi rūpējas par savām meitām," raksta Farova.

Alens vienmēr kategoriski noliedzis, ka būtu seksuāli aizkāris pameitu, uzstājot, ka pret viņu vērstos apvainojumus sagudrojusi Farova, lai panāktu tiesas labvēlību aizbildniecības lietā.

Farovas un Alena ilggadīgās attiecības aizsākās 1980.gadā. Kaut arī pāris nekad nedzīvoja kopā, Farova kļuva par Alena mūzu, filmējoties 13 viņa filmās. Pāra attiecības izjuka 1992.gadā, kad Farova atklāja, ka Alenam ir seksuālas attiecības ar viņas vecāko adoptēto meitu Sunu-Ji Previnu, kas tolaik bija 22 gadus veca.

Pēc pašķiršanās starp Farovu un Alenu vairākus gadus norisinājās skandāliem apvīta tiesāšanās par trīs bērnu aizbildniecību. Vienu no bērniem - dēlu Ronanu - Farova laida pasaulē abu attiecību laikā, bet vēl divus bērnus pāris adoptēja.

Ilgstošā tiesāšanās noslēdzās par labu Farovai, kā arī vēlāk visi trīs bērni atteicās uzturēt kādus kontaktus ar Alenu. Ņujorkas tiesa toreiz nolēma, ka apsūdzības par seksuālo varmācību pret Dilanu nav pārliecinošas un pierādāmas. Tomēr tiesnesis Alenam veltīja skarbus vārdus, nodēvējot režisoru par "pašapmierinātu, neuzticamu un nejūtīgu". Alens ar Sunu-Ji salaulājās 1997.gadā, un pāris audzina divus adoptētus bērnus.

Dilana Farova savā vēstulē arī apsūdz Holivudu par Alena noziegumu ignorēšanu, turpinot godināt viņa filmas.

Režisora jaunā filma "Blue Jasmine" nominēta trim prestižajām "Oskara" balvām, bet nesenajā Zelta globusu balvu ceremonijā Alens godināts par mūža ieguldījumu kinoindustrijā. Pēc "Zelta globusa" statujas režisora vietā ieradās Daiena Kītone, kas saglabājusi ilggadīgu draudzību ar Alenu.

"Vudijs Alens nekad nav tiesāts par saviem noziegumiem. Mani visu mūžu ir vajājusi apziņa, ka viņš par saviem nodarījumiem pret mani ir ticis cauri sveikā," raksta Farova.

"Holivuda šīs mokas ir padarījusi vēl lielākas. Visi, izņemot dažus manus tuvākos cilvēkus, uz to pievēra acis. Daudziem ir vienkāršāk pieņem šaubas, teikt, "kas gan zina, kas notika", lai izliktos, ka nekas slikts nav noticis. Aktieri viņu slavē balvu šovos. Telekanāli viņu rāda televīzijā. Kritiķi viņu liek žurnālos," raksta Farova.

Farova arī vērsās pie Holivudas zvaigznēm, kas filmējās Alena jaunākajā filmā "Blue Jasmine".

"Un ja nu tas būtu Jūsu bērns, Keita Blanšeta? Luiss C.K.? Aleks Boldvins? Ja nu tā būtu bijusi Tu, Emma Stouna? Vai Tu, Skārleta Johansone? Tu mani pazini, kas es biju maza meitene, Daiena Kītone? Vai Tu mani esi aizmirsusi?"

"Vudijs Alens ir dzīvs apliecinājums tam, kā mūsu sabiedrība atstāj novārtā seksuālas varmācības upurus," raksta Farova.

Aģentūrai AFP neizdevās sazināties ar Alena pārstāvi, lai iegūtu komentāru par Dilanas Farovas apsūdzībām. "New York Times" vēsta, ka Alens laikrakstam atteicies sniegt kādus komentārus.

Komentāri