Tūkstošiem spāņu Madridē protestē pret abortu ierobežojumiem (FOTO), Mixnews.lv

Tūkstošiem spāņu Madridē protestē pret abortu ierobežojumiem (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 15:34

Tūkstošiem cilvēku sestdien izgāja Spānijas galvaspilsētas Madrides ielās, protestējot pret valdības plāniem noteikt abortu ierobežojumus, ziņo LETA-REUTERS.

Madridē ieradās tūkstošiem cilvēku no visas Spānijas, apvienojoties līdz šim lielākajā demonstrācijā pret parlamentā iesniegto likumprojektu, kas abortus ļaus veikt tikai izvarošanas gadījumos vai kad mātei grūtniecība rada nopietnus draudus veselībai.

фото

фото

фото

фото

Pirms četriem gadiem Spānijas toreizējā sociālistu valdība legalizēja abortus, ļaujot tos brīvi veikt pēc sievietes izvēles līdz 14.grūtniecības nedēļai. Savukārt 2012.gadā izdarītie grozījumi atļāva grūtniecību pārtraukt līdz 22.nedēļai, ja mātes dzīvība ir apdraudēta vai auglim konstatētas nopietnas patoloģijas.

Taču Spānijas valdība īsi pirms Ziemassvētkiem paziņoja par ieceri grozīt likumu. Valdība jau ir apstiprinājusi attiecīgo likumprojektu, taču tas vēl nav iesniegts apstiprināšanai parlamentā, kurā vadošajai konservatīvajai "Tautas partijai" (PP) ir absolūts vairākums. Tomēr likumprojekts sabiedrībā tiek vērtēts pretrunīgi, kā arī izraisījis šķelšanos pašā "Tautas partijā".

фото

фото

фото

фото

Sabiedrības domas aptaujas liecina, ka 80% spāņu, tostarp praktizējoši katoļi, atbalsta sievietes tiesības veikt abortu pēc savas izvēles.

фото

фото

фото

фото

Komentāri