Kijevas centrā protestē vairāk nekā 50 000 cilvēku (FOTO), Mixnews.lv

Kijevas centrā protestē vairāk nekā 50 000 cilvēku (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 16:26

Ukrainas galvaspilsētas Kijevas centrā protestē vairāk nekā 50 000 cilvēku, kuru vidū ir arī opozīcijas līderi Vitālijs Kļičko un Arsēnijs Jaceņuks, ziņo LETA-AFP.

Kā novēroja aģentūra AFP, protestētāju nometnei Neatkarības laukumā turpina pievienoties vēl demonstranti, lai protestētu pret Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča promaskavisko kursu.

фото

фото

фото

фото

Kļičko svētdien pieprasīja, lai aizvadīto divu mēnešu ilgušo demonstrāciju laikā visi apcietinātie protestētāji tiktu nekavējoties atbrīvoti bez kādu nosacījumu izvirzīšanas. Ukrainas opozīcija jau iepriekš noraidīja šonedēļ parlamentā pieņemot amnestijas likumu, kas paredz nosacījumu, ka protestētāji atbrīvos visas ieņemtās valsts iestāžu ēkas.

фото

Kļičko arī aicināja sarunās starp Ukrainas vadību un opozīciju iesaistīt starptautiskos starpniekus.

фото

фото

фото

фото

Mēģinot risināt politisko krīzi valstī, Janukovičs aizvadītajā nedēļā pieņēmis premjerministra un visas Ukrainas valdības demisiju, kā arī atcēlis pretrunīgi vērtētos likumus par sabiedriskās pulcēšanās ierobežošanu, kas izsauca īpaši niknus protestus.

Taču opozīcija pieprasa tālākus soļus, tostarp labojumus konstitūcijā, kas vājinātu prezidenta pilnvaras, kā arī pirmstermiņa prezidenta vēlēšanu rīkošanu un tūlītēju Janukoviča atkāpšanos.

фото

фото

фото

Opozīcija raizējas, ka Janukovičs varētu gatavoties izsludināt ārkārtas stāvokli, īpaši pēc bruņoto spēku piektdien izplatītā aicinājuma nekavējoties rīkoties, lai mazinātu spriedzi sabiedrībā.

Tomēr pēc militāro analītiķu novērtējuma, Janukovičs varētu vilcināties spert šādu soli, jo nav pārliecības par armijas lojalitāti prokremliskajam Janukovičam, turklāt gados jaunajiem karavīriem varētu būt protestētājiem līdzīgs redzējums par Ukrainas nākotni.

фото

фото

фото

Komentāri