Janukovičs pirmdien atgriezīsies darbā, Mixnews.lv

Janukovičs pirmdien atgriezīsies darbā

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 16:44

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ir atveseļojies un pirmdien atgriezīsies darbā, atsaucoties uz prezidenta preses dienesta sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Janukoviča preses dienests ceturtdien paziņoja, ka prezidents sasirdzis ar akūtu augšējo elpceļu saslimšanu un tādēļ devies slimības atvaļinājumā.

Tagad birojs pavēstīja, ka prezidenta veselības stāvoklis ir apmierinošs un pirmdien viņš atgriezīsies darbā, lai turpinātu meklēt izeju no ieilgušās politiskās krīzes valstī.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad pēc parlamentā pieņemtā likuma protestu ierobežošanai Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzētas vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Sadursmēs dzīvību zaudējuši vismaz četri aktīvisti.

Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Šonedēļ arī demisionēja Ukrainas valdība, taču opozīcijas līderis Arsēnijs Jaceņuks atteicās no viņam piedāvātā premjerministra amata.

Komentāri