Amerikāņu aktieris Filips Sīmors Hofmans atrasts miris (Papildināts), Mixnews.lv

Amerikāņu aktieris Filips Sīmors Hofmans atrasts miris (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 21:23

46 gadu vecumā miris amerikāņu aktieris un režisors Filips Sīmors Hofmans, atsaucoties uz Ņujorkas policijas sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP/BBC.

Oskarotais aktieris svētdienas rītā atrasts bez dzīvības pazīmēm savā dzīvoklī Ņujorkā.

Ņujorkas policija uzsākusi izmeklēšanu par Hofmana nāves apstākļiem. Oficiāla informācija par aktiera nāves iemeslu nav izpausta, bet ASV mediji vēsta, ka Hofmans miris no narkotiku pārdozēšanas.

Augstu vērtētais aktieris nekad nav slēpis, ka jaunībā piekopis vētrainu dzīvesveidu, aizraujoties arī ar alkoholu un narkotikām. Taču viņš spēja pārvarēt atkarības un 23 gadus dzīvojis skaidrā prātā, līdz pagājušā gada sākumā atklāja, ka no jauna nonācis narkotiku gūstā.

Pagājušā gada maijā Hofmans iestājās rehabilitācijas klīnikā, lai ārstētu atkarību no recepšu medikamentiem un heroīna.

Pasaules slavu Hofmans iemantoja deviņdesmitajos gados ar lomām tādās filmās kā "Boogie Nights" ("Bugi vugi naktis"), "Big Lebowski" ("Lielais Lebovskis") un "The Talented Mr. Ripley" ("Talantīgais misters Riplijs").

Par savām lomām Hofmans saņēmis neskaitāmas kino balvu nominācijas un apbalvojumus, bet 2005.gadā viņš saņēma "Oskara" balvu kā labākais aktieris par rakstnieka Trūmena Kapotes atveidojumu filmā "Capote".

Savas karjeras laikā Hofmans daudz filmējies neatkarīgajās kinofilmās, kā arī virknē Holivudas grāvēju. Viņa pēdējā loma bija "Hunger Games" ("Bada spēles") franšīzes jaunākajā ekranizācijā.

Hofmans piedalījies arī virknē Brodvejas izrāžu, saņemot divas ASV prestižās teātra mākslas "Tony" balvas.

Aktierim ir trīs bērni - desmit gadus vecs dēls un septiņus un piecus gadus vecas meitas - ilggadīgās attiecībās ar kostīmu mākslinieci Mimi O’Donelu. Pāris iepazinās 1999.gadā lugas "In Arabia We'd All Be Kings" iestudējuma veidošanā, kurai Hofmans bija režisors.