Ķīlnieku krīze Maskavā: Bruņots vecāko klašu skolnieks ielaužas skolā un sagrābj ķīlniekus, Mixnews.lv

Ķīlnieku krīze Maskavā: Bruņots vecāko klašu skolnieks ielaužas skolā un sagrābj ķīlniekus

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. februārī plkst. 11:45

Maskavā pirmdien ar šauteni bruņots vecāko klašu skolnieks iebrucis vidusskolā un sagrābis ķīlniekus, vēsta aģentūra RIA-NOVOSTI.

Incidents noticis 263.skolā, kura atrodas Otradnojas rajonā, Maskavas Ziemeļaustrumu administratīvajā apgabalā. Pēc sākotnējās informācijas, jaunietis centies sagrābt skolniekus par ķīlniekiem. Bērnus izdevies izglābt, noziedznieks esot neitralizēts. Apšaudes rezultātā gājis bojā skolotājs un policijas darbinieks, vēl viens policists ir ievainots.

Draudot ar ieroci, uzbrucējs licis apsargam, kurš dežurējis pie ieejas, ievest viņu ēkā. Tad noziedznieks bioloģijas kabinetā sagrābis gūstā 20 desmitās klases skolēnus, ziņo LETA-NEWSRU.COM, atsaucoties uz portālu "Life news".

Nekādas prasības uzbrucējs nav izvirzījis. Pēc pusstundas uzbrucējs skolēnus atlaidis.

Apsargs, nospiežot trauksmes signāla pogu, paspējis izsaukt policiju. Kad incidenta vietā ieradusies policijas vienība, uzbrucējs sācis uz likumsargiem šaut no loga. Viens policists ievainots.

Tad pie ēkas izvietoti papildspēki, un uzbrucējs atkal sācis šaut, ievainojot vēl vienu policistu.

Pie skolas nosēdies Ārkārtas situāciju ministrijas helikopters. No ēkas izbēguši cilvēki, pamatā bērni. Apmēram pēc pusstundas kļuva zināms, ka visus skolniekus un skolotājus bija izdevies evakuēt, savukārt uzbrucējs ir aizturēts.

Līdzās skolai redzami ārsti ar nestuvēm. Kāds aculiecinieks saskaitījis piecas "ātrās palīdzības" automašīnas.

Mācību iestādes teritoriju 100 metru rādiusā norobežojuši Ceļu patrulēšanas dienesta darbinieki.

Par notikušo ir ierosināta krimināllieta par "ķīlnieku sagrābšanu", "slepkavību" un "uzbrukumu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekam".

Komentāri