Krievija atceļ importa aizliegumu Vilkyškiu pienine un Šilutes rambynas produkcijai, Mixnews.lv

Krievija atceļ importa aizliegumu Vilkyškiu pienine un Šilutes rambynas produkcijai

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. februārī plkst. 20:47

Krievijas Patērētāju aizsardzības dienests "Rospotrebnadzor" atcēlis Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu "Šilutes rambynas" un "Vilkyškiu pienine" produktu importa aizliegumu, ziņo LETA-ELTA.

"Rospotrebnadzor" informē, ka Lietuvas uzņēmumi iesnieguši dienestam papildu informāciju par uzņēmumu ražotās produkcijas kvalitāti un drošumu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka janvārī Krievija atcēla importa aizliegumu Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu "Pieno žvaigždes" un "Rokiškio sūris" produkcijai.

No 2013.gada 7.oktobra Krievija noteica daļēju Lietuvas piena produktu ievešanas aizliegumu, skaidrojot to ar produkcijas neatbilstību Krievijas noteiktajiem mikrobioloģiskajiem un sanitāri ķīmiskajiem rādītājiem. Saskaņā ar neoficiālām ziņām Maskava vienlaikus pastiprināja kontroli arī pār gaļas un zivju importu no šīs valsts.

Savukārt septembrī Krievija sāka detalizēti pārbaudīt kravas, kuru sūtītājvalsts ir Lietuva, sagādājot finansiālus zaudējumus Lietuvas kravu pārvadātājiem un loģistikas uzņēmumiem, bet nesniedzot nekādus oficiālus paskaidrojumus par savu rīcību.

Oktobrī gan saskaņā ar prezidenta Vladimira Putina rīkojumu tika atjaunots agrākais pārbaužu režīms.

Foto: vilkyskiu.lt

Komentāri