Janukovičs nosoda ekstrēmismu un radikālismu, Mixnews.lv

Janukovičs nosoda ekstrēmismu un radikālismu

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. februārī plkst. 21:09

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pirmdien asi nosodīja ekstrēmismu un radikālismu, šādā veidā asi kritizējot plašo demonstrāciju dalībniekus, ziņo LETA-AFP.

"Mums jāsaka "nē" ekstrēmismam, radikālismam un musināšanai uz naidu, aiz kuras stāv cīņa par varu," teikts Janukoviča izplatītajā paziņojumā.

"Vandalisms, kādu esam pieredzējuši valsts institūciju okupācijā un izskanējušajos aicinājumos, atgādina senu vēsturi. Mēs nevēlētos, ka tā atkārtojas."

Tādēļ, tiekoties ar diskusijas "Demokrātiskais process un radikālisma draudi Ukrainā" dalībniekiem, Janukovičs pateicās par "tautas vienošanu pilnvērtīgā kopienā bez nacisma, rasisma un ksenofobijas, kas mums atgādina par vēstures šausminošajām mācībām".

Tikmēr kā savā lapā sociālajā tīklā "Facebook" paziņojusi organizācija "Eiropmaidans SOS", kopš janvāra vidus Ukrainā bez vēsts pazuduši 36 opozīcijas demonstrāciju dalībnieki.

Vairums aktīvistu pazuduši Kijevā. Pazudušo aktīvistu saraksts tiek regulāri atjaunots. 31.janvārī bija reģistrēti 33 bezvēsts pazudušie.

"Kopš 16.janvāra pie mums cilvēki vērsušies par 129 cilvēku meklēšanu," norāda organizācijas pārstāvji.

Tikmēr Ukrainas Iekšlietu ministrija informē, ka laikā kopš novembra vidus līdz janvāra nogalei saņemti 26 iesniegumi par pazudušiem cilvēkiem.

Opozīcija aktīvistu pazušanu saista ar miliciju, taču likumsargi šādus pārmetumus noraida.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad prezidents Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Vēlāk viņš parakstīja vienošanos ar Maskavu par 15 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) kredīta saņemšanu.

Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Cenšoties panākt krīzes noregulējumu, notikušas vairākas prezidenta un opozīcijas līderu sarunu kārtas.

Komentāri