Šveicē vēlas aizliegt dzimumizglītību bērniem līdz deviņiem gadiem , Mixnews.lv

Šveicē vēlas aizliegt dzimumizglītību bērniem līdz deviņiem gadiem (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. februārī plkst. 22:34

Šveicē tiks rīkots referendums par ieceri aizliegt obligāto dzimumizglītību bērniem, kuri vēl nav sasnieguši deviņu gadu vecumu, ziņo LETA-AFP.

Šīs ieceres atbalstam konservatīvo organizācijām izdevies savākt vairāk nekā 100 000 vēlētāju parakstu, un tādēļ par šo jautājumu tiks izsludināts referendums.

Ieceres autori par savu mērķi izvirzījuši "aizsardzību no seksualizācijas bērnudārzos un sākumskolās". Petīcija tika iesniegta decembrī, un valdībai tagad ir pienākums izziņot referenduma norises datumu.

Priekšlikums nosaka, ka par bērnu seksuālo izglītību jāatbild vecākiem, nevis skolu sistēmai. Tas arī paredz, ka bērniem var tikt sniegta informācija, kā izvairīties no seksuālās izmantošanas riska, taču vecumā līdz deviņiem gadiem bērnu dzimumizglītošana ir aizliegta. Tikmēr vecumā no deviņiem līdz 12 gadiem tā būtu izvēles priekšmets.

Vecākiem bērniem obligātās stundas būtu atļautas, taču tās būtu jāpasniedz bioloģijas skolotājiem un galvenā uzmanība tajās jāpievērš "reprodukcijai un cilvēku attīstībai".

Savukārt tādas stundas, kurās tiktu apskatīti tādi temati kā seksualitātes sociālie aspekti, skolēniem nebūtu obligāti jāapmeklē.

Komentāri 2
Anonimpirms 5 gadiem
Manuprāt, par to vispār nevajadzētu but runai! Priekš kam bērnam, kuru psihika, raksturs un personība nav noformulējusies, gruzīt vel ar dzimumu jautājumiem?
Espirms 5 gadiem
Kāpēc pieaugušie bērniem neļauj būt vienkārši bērniem...:(