Kazahstānas prezidents atzīts par gada labāko diktatoru, Mixnews.lv

Kazahstānas prezidents atzīts par gada labāko diktatoru

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. februārī plkst. 10:39

Parīzē bāzētais Noziedzības izpētes ģeopolitiskais centrs par "gada labāko diktatoru" atzinis Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, vēsta LETA--KORRESPONDENT.NET.

Pirmais un vienīgais Kazahstānas prezidents saņems arī naudas balvu 100 eiro.

Finālistu vidū bijis arī Zimbabves prezidents Roberts Mugabe, kā arī trīs valstu līderi, kas savus amatus jau zaudējuši - Ēģiptes eksprezidents Hosni Mubaraks, Tunisijas bijušais valsts galva Zins el Abidins ben Ali un Haiti eksprezidents Žans Klods Divaljē.

Vadošie juristi un citi speciālisti attiecībā uz katru no kandidātiem izvērtējuši šādus kritērijus - cik ilgi kandidāts atrodas pie varas, aizturēto žurnālistu skaitu, nolaupītos īpašumus un prezidenta personīgo labklājību salīdzinājumā ar vidējo ienākumu līmeni valstī, piekļuvi ofšoriem, kas palīdz slēpt nelegālā ceļā iegūtos līdzekļus, kā arī aizbildņu skaitu demokrātiskajās valstīs.

"Mēs vienmēr varam atrast to, kurš ir visbagātākais vai viscietsirdīgākais, vai arī kuram ir visvairāk aizbildņu, bet Nazarbajevs ļoti "veiksmīgi" atbilst visiem šiem kritērijiem un līdzsvaroti tos kombinē," paskaidroja centra direktors Šarls Anrī de Šuazels Praslēns.

Komentāri