Bulgārijas turku līdera runu pārtrauc vīrietis ar ieroci, Mixnews.lv

Bulgārijas turku līdera runu pārtrauc vīrietis ar ieroci

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. janvārī plkst. 21:33

Turku izcelsmes bulgāru politiķi Ahmedu Doganu šodien partijas kongresā Sofijā kāds vīrietis mēģināja nogalināt ar pistoli, ziņo ārvalstu mediji, atsaucoties uz AFP.

Mirklī, kad Dogans teica uzrunu paša vadītās partijas „Kustība par tiesībām un brīvību” biedriem, uz skatuves uzskrēja vīrietis un pavērsa pistoli pret politiķa galvu.

Taču izšaut jaunais vīrietis nepaspēja vai negribēja un Dogans, kas tiek uzskatīts par turku minoritātes līderi Bulgārijā, necieta. Politiķis izmantoja brīdi, lai izsistu slepkavam ieroci no rokām. Bruņoto vīrieti uzreiz sagūstīja. AFP ziņo, ka to izdarījuši kongresa delegāti, bet Reuters – drošības dienesta darbinieki, kuri pēc tam uzbrucēju esot piekāvuši.

Uzbrucēja vārds netiek atklāts, policija paziņojusi, ka aizturējusi 25 gadus vecu vīrieti no Burgasas, pie kura tika atrasti arī divi naži. Viņa uzbrukuma motīvi pagaidām nav zināmi.

Ahmeds Demirs Dogans ir 1990.gadā izveidotās „Kustības par tiesībām un brīvību” dibinātājs un līderis, liberāldemokrātiskā kustība aizstāv Bulgārijas musulmaņu, lielākoties turku intereses.

Kopš 1990.gada Dogans ir bijis visu Bulgārijas parlamenta sasaukumu deputāts, bet viņa partija laikā no 200. Līdz 2009.gadam ir piedalījusies divās valdību veidojošajās koalīcijās. Uzrunas laikā, kurā politiķim uzbruka, tika gaidīts viņa paziņojums par aiziešanu no aktīvās politikas.

Foto: no vietnes capitalbay.com

Komentāri