Krievijas neatkarīgo telekanālu Doždj nav plānots slēgt, Mixnews.lv

Krievijas neatkarīgo telekanālu Doždj nav plānots slēgt

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. februārī plkst. 15:26

Krievijas neatkarīgo telekanālu "Doždj", no kura pārraidīšanas pēdējās dienās atteikušies visi federālie televīzijas operatori, nav plānots slēgt, ziņo LETA-ITAR-TASS.

"Pagaidām mēs neko neplānojam mainīt. Mēs strādāsim tādā pat režīmā, ar to pašu cilvēku skaitu, kāds mums ir," otrdien preses konferencē paziņoja telekanāla ģenerāldirektore Natālija Sindejeva. "Nedaudz pārorientēsim mūsu komerciālo dienestu, lai pārdzīvotu šo periodu."

Tiek plānots izvietot vairāk reklāmas telekanāla tīmekļa vietnē, tiek izskatīta iespēja izplatīt kanālu citās vidēs, piemēram, "Smart TV" vidē, viņa skaidroja.

"Mēs to plānojām darīt jebkurā gadījumā, bet tagad darīsim to ātrāk," sacīja Sindejeva, piebilstot, ka reklāmdevēji ir noskaņoti samērā lojāli.

Telekanāla tīmekļa auditorija pēc pēdējo dienu dramatiskajiem notikumiem, kuros ierauts "Doždj", palielinājusies trīs reizes. Telekanāla investors Aleksandrs Vinokurovs savukārt norādīja, ka "Doždj" vadība nolēmusi "sākt sarunas ar operatoriem un visām pusēm, kas ir ietekmējušas šo procesu, līdz brīdim, kamēr mēs neatgriezīsimies tīklā".

Kabeļu un satelīttelevīziju operatoru darbību dēļ, kas kanālu atslēguši, "Doždj" zaudējis aptuveni 85% tehniskās pieejamības.

"Mums bija 273 kabeļu operatori, tagad 252 turpina ar mums strādāt. Problēma ir tā, ka mūs ir atslēguši lielākie operatori. Tehniskā pieejamība mums bija 17,4 miljoni mājsaimniecību, bet tagad - tikai 15% no tā, kas bija. Tas ir divu miljonu robežās," sacīja Vinokurovs.

"Mums ir iespēja vērsties tiesā, mēģināt piedzīt no operatoriem kompensāciju par līguma nepildīšanu, bet tas nav tas, kāpēc mēs sākām mūsu biznesu, tāpēc tas nav mūsu mērķis," sacīja telekanāla investors. "Juristi gatavo atbilstošas pretenzijas, bet, vai mēs iesniegsim tiesā, to mēs vēl neesam izlēmuši."

Iepriekš savā "Facebook" lapā Vinokurovs paziņoja, ka "Doždj" nolēmis piedāvāt kabeļu un satelīttelevīzijas operatoriem iekļaut telekanālu to pakās bez maksas.

Vēl pirmdien vakarā izplatītajā paziņojumā telekanāla vadība brīdināja, ka Krievijā neatkarīgajai televīzijai draud iznīcināšana, jo valsts vienīgajam privātajam informatīvajam telekanālam "Doždj" tiek "piegriezts skābeklis" - tiek atslēgts tā lielākais operators.

"Turpinās plānveidīga un mērķtiecīga kanāla "Doždj" iznīcināšana. Kārtējais partneris, ar kuru bija noslēgts līgums, "Trikolor TV" - "Doždj" lielākais operators Krievijā, ar kuru mūsu ēteru redzēja miljoniem cilvēku visā valstī, vienpusējā kārtā pārtrauc sadarbību ar mums. Līdz ar to "Doždj" zaudē savu televīzijas pamatauditoriju," teikts telekanāla pirmdienas paziņojumā.

"Mēs jau ceturto gadu cīnāmies par godīgu televīziju, par žurnālistu tiesībām veikt savus profesionālos pienākumus, bet pēdējās dienās mēs esam saskārušies ar to, ka ar citu mediju starpniecību tiek sagatavota augsne telekanāla "Doždj" iznīcināšanai."

"Mēs uzskatām, ka, atņemot mums piekļuvi mūsu auditorijai, rupji tiek pārkāpts vārda brīvības princips, kā tas tiek saprasts visā civilizētajā pasaulē," norāda "Doždj".

Tīkls "Trikolor TV" pirmdien pieņēma lēmumu no 10.februāra pārtraukt "Doždj" translēšanu.

Kopš 29.janvāra "Doždj" no ētera atslēguši vairāki operatori - "Er-Telekom", "Akado", "NTV-Plus", "Rostelekom", "Bilain TV" un "Kontinent TV".

Telekanālam "Doždj" problēmas sākās pēc 26.janvāra pārraides "Diletant", kurā skatītāju aptaujā tika uzdots jautājums, vai padomju režīmam Otrajā pasaules karā vajadzēja ļaut krist Ļeņingradai, lai glābtu simtu tūkstošu cilvēku dzīvības.

Valsts domes deputāti pauda sašutumu par aptauju, apsūdzēja telekanālu "nacisma reabilitācijā" un vērsās ar lūgumu Ģenerālprokuratūrā, lai tā pārbauda, vai "Doždj" nav vainojams ekstrēmismā.

31.janvārī Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka pārbaudes gaitā ekstrēmisms "Doždj" aptaujā nav konstatēts.

Vairāki nelielie televīzijas tīkli joprojām turpina translēt "Doždj" pārraides. Par maksu tā pārraides ir skatāmas internetā. "Doždj" gada abonements maksā 1000 rubļu (21 eiro).

Komentāri