Ķīlnieku krīzē Alžīrijā gājis bojā vismaz 21 ķīlnieks, Mixnews.lv

Ķīlnieku krīzē Alžīrijā gājis bojā vismaz 21 ķīlnieks

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. janvārī plkst. 10:48

Alžīrijā sestdien beidzās četras dienas ilgusī ķīlnieku krīze gāzes atradnē valsts austrumos, kurā gāja bojā vismaz 21 ķīlnieks un 32 islāmistu kaujinieki. Tomēr par vairākiem atradnes strādniekiem no ārvalstīm pagaidām ziņu nav un tādēļ pastāv bažas, ka upuru skaits varētu pieaugt, ziņo BNS/AFP.

Mixnews jau ziņoja, ka Alžīrijas īpašo uzdevumu spēki sestdien sarīkojuši noslēdzošo uzbrukumu teroristu ieņemtajai gāzes pārstrādes rūpnīcai, nogalinot 11 kaujiniekus, taču gājuši bojā arī visi septiņi viņu ķīlnieki ārzemnieki.

Ar starptautisko teroristu grupējumu "Al Qaeda" saistīti apmēram 30 islāmistu kaujinieki, kas bija bruņojušies ar smagajiem automātiem un raķešmetējiem, trešdien Inamensas gāzes atradnē saņēma ķīlniekus.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka īpašajiem spēkiem izdevies atbrīvot 685 alžīriešus un 107 ārzemniekus.

Uzbrucēji ķīlniekus saņēma autobusos, ar kuriem ārvalstu strādnieki tika vesti uz lidostu. Tiek ziņots, ka ķīlnieku saņemšanas brīdī tika nogalināts viens Lielbritānijas un viens Alžīrijas valstspiederīgais. Tad uzbrucēji pārvietojās uz kompleksu, kur dzīvoja strādnieki un atradās ražotne, saņemot gūstā simtiem cilvēku.

Pēc ceturtdienas armijas uzbrukuma 15 kaujinieki apmēram 35 ķīlniekus ar automašīnu pārveda no strādnieku dzīvojamā kompleksa uz ražotni. Izbēgušie atklāja, ka ķīlniekiem ap kaklu bija apliktas sprāgstvielas, lai viņi nemēģinātu bēgt.

Tomēr precīzu ziņu par upuru skaitu pagaidām nav. Piemēram, Mauritānijas ziņu vietne ANI vēstīja, ka vienā helikoptera uzbrukumā gājuši bojā 35 ķīlnieki. Izbēgušie alžīriešu strādnieki stāstīja, ka ir redzējusi daudzus mirušos no dažādām valstīm, tostarp Japānas.

Starp bojāgājušajiem ir vēl nenoskaidrots skaits ārzemnieku, tostarp no Lielbritānijas, Francijas, Rumānijas un ASV, un par daudziem ārzemniekiem vēl nav ziņu.

Japānas būvfirma "JFC" svētdien paziņoja, ka vēl nav ziņu par 10 Japānas pilsoņiem un septiņiem citu valstu pilsoņiem, kas strādāja šajā firmā, bet apstiprināja, ka 61 no 78 tās strādniekiem ir drošībā.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs paziņoja, ka seši Lielbritānijas pilsoņi un viens Lielbritānijas iedzīvotājs ir gājuši bojā vai pazuduši bez vēsts.

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledrians sestdien apstiprināja, ka nogalināts viens šīs valsts pilsonis. Rumānijas premjers Viktors Ponta paziņoja, ka viens rumānis ir nogalināts, bet četriem izdevies izbēgt.

Lielākā daļa ķīlnieku tika atbrīvoti ceturtdien notikušajā Alžīrijas armijas uzbrukumā, kurš ir nosodīts kā pārsteidzīgs. Tomēr ASV prezidents Baraks Obama, Francijas prezidents Fransuā Olands un ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta nevainoja ķīlnieku nāvē Alžīriju un paziņoja, ka šajā traģēdijā ir vainojami tikai teroristi.

Alžīrijas valdība ir paziņojusi, ka kaujinieki valstī ieradās no Lībijas, bet paši uzbrucēji apgalvoja, ka ir no Nigēras. Pēc uzbrukuma Inamenasas gāzes atradnē gāzes ieguva tika pārtraukta.

Kompānijas pēc pēdējā uzbrukuma paziņoja, ka viss gāzes atradnes komplekss ir mīnēts un tā attīrīšanai būs nepieciešams ilgs laiks. Tiek pieļauts, ka kaujinieki kompleksu, kas ir viens no lielākajiem Alžīrijā, plānoja uzspridzināt.

Foto: pravda-team.ru, ntv.ru, mk.ru

Komentāri