Lielbritānijā un Francijā vētras dēļ tūkstošiem māju palikušas bez elektrības (Papildināts), Mixnews.lv

Lielbritānijā un Francijā vētras dēļ tūkstošiem māju palikušas bez elektrības (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. februārī plkst. 12:46

Londona, 5.febr., LETA-. Spēcīga vēja un lietus dēļ Lielbritānijā bez elektrības palikušas tūkstošiem māju Anglijas dienvidrietumos un Velsā, elektroapgāde nopietni traucēta arī Francijas Bretaņas reģionā, ziņo LETA-BBC/THE LOCAL.

Kopš otrdienas pēcpusdienas elektroapgāde traucēta aptuveni 44 000 klientu, no kuriem 5000 joprojām ir bez elektrības, informēja uzņēmums "Western Power Distribution".

Bretaņā bez elektrības palikuši aptuveni 25 000 mājsaimniecību. Visā Francijas Atlantijas okeāna piekrastē izsludināta trauksme, un traucēta arī satiksme pāri Lamanšam.

Anglijā traucēta arī vilcienu satiksme un slēgtas vairākas dzelzceļa līnijas.

Dzelzceļa tīkla operators "Network Rail" daļā tīkla noteicis ātruma ierobežojumu 40 jūdzes stundā (64 kilometri stundā), kas nozīmē, ka pasažieriem vairākos maršrutos jārēķinās ar ilgāku braucienu.

Savukārt pasažieru pārvadājumu kompānija "South West Trains" atsevišķos maršrutos trešdien noteikusi ātruma ierobežojumu 50 jūdzes stundā (80 kilometri stundā).

Dolišā iebrukusi daļa dambja zem dzelzceļa līnijas, atstājot līniju "karājamies gaisā", informēja "Network Rail".

Britu Sili salās vējš sasniedzis ātrumu 148 kilometri stundā (41 metrs sekundē).

Devonšīras un Kornvolas grāfistēs policija aizvadītajā naktī saņēmusi aptuveni 300 zvanus, tostarp ziņots par 100 kritušiem kokiem.

Velsā kritušo koku dēļ slēgti vairāki galvenie ceļi.

Lai izvērtētu situāciju, otrdien vakarā notika valdības drošības komitejas COBRA sanāksme.

Kā ziņo Lielbritānijas Vides, pārtikas un lauku jautājumu departaments (DEFRA), meteorologi prognozē spēcīgu lietu arī turpmākās dienas, tādēļ ieplānota vēl viena COBRA sanāksme, lai nodrošinātu, ka tiek darīts viss iespējamais.

"Visi lūgumi pēc palīdzības ir uzklausīti, un mēs turpināsim cieši sadarboties ar vietējām varasiestādēm. Ir svarīgi, lai cilvēki ieklausās un rīkojas saskaņā ar visiem Vides aģentūras un ārkārtas dienestu padomiem," norādīja DEFRA preses pārstāvis.

Prognozējot spēcīgu vēju, Lielbritānijas Meteoroloģijas birojs Anglijas dienvidos trešdien izsludinājis otras augstākās pakāpes jeb tā dēvētās dzintara krāsas brīdinājumu.

Arī citviet Lielbritānijā izsludināti brīdinājumi par spēcīgu vēju un lietu, un septiņos apgabalos izteikti brīdinājumi par potenciāliem plūdiem, kas var būt bīstami dzīvībai.

Arī Francijas Atlantijas okeāna piekrastē izsludināta trauksme pēc tam, kad Bretaņas reģionu aizvadītajā naktī sasniedza vētra, kuras vēja ātrums brāzmās sasniedza 150 kilometrus stundā (42 metrus sekundē).

Tiek lēsts, ka vētras kulminācijas brīdī otrdienas vakarā Bretaņā bez elektrības palikuši 40 000 mājsaimniecību, no kurām 25 000 trešdienas rītā elektroapgāde vēl nebija atjaunota.

Vissmagāk vētra skārusi Bretaņas Finistēras departamentu, kur bez elektrības joprojām ir 13 000 mājsaimniecību.

Slikto laikapstākļu dēļ uzņēmums "Brittany Ferries" atcēlis daļu no saviem prāmju reisiem starp Franciju un Spāniju, kā arī starp Franciju un Lielbritāniju. Citi reisi savukārt kavējas.

Komentāri