ANO komiteja: Vatikānam par bērnu seksuālu izmantošanu apsūdzētie jānodod policijai, Mixnews.lv

ANO komiteja: Vatikānam par bērnu seksuālu izmantošanu apsūdzētie jānodod policijai

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. februārī plkst. 17:30

Vatikānam ir jāatceļ no amatiem visi aizdomās par bērnu seksuālo izmantošanu turētie un jānodod viņi policijai, atsaucoties uz ANO bērnu tiesību komitejas (CRC) paziņojumu, informē LETA-AFP.

Vatikānam "nekavējoties ir jāatceļ no amatiem visi tie, par kuriem ir zināms, ka viņi ir seksuāli izmantojuši bērnus vai arī tiek par to turēti aizdomās, un jānodod šīs lietas atbilstošām tiesībsargājošām institūcijām izmeklēšanas un kriminālvajāšanas nolūkā", norādīja CRC.

Romas Katoļu baznīca joprojām nedara pietiekami daudz, lai izpildītu savu apņemšanos vērsties pret to, ka priesteri un laju darbinieki seksuāli izmanto bērnus, cita starpā arī skolās, teikts CRC kritiskajā ziņojumā.

Savukārt Vatikāna pastāvīgais novērotājs ANO jau trešdien nopēla ziņojumu, uzsverot, ka tajā fakti tikuši izkropļoti.

Ziņojumā nav ņemts vērā, ka Vatikāns īstenojis "virkni izmaiņu bērnu aizsardzībai". Ignorēti arī tā centieni veikt reformas, kur ir "fakti, liecības, kas nevar tikt izkropļotas", intervijā Vatikāna Radio sacīja Silvio Tomāzi.

CRC ziņojumā īpaši uzsvērtas "dziļās bažas par bērnu seksuālo izmantošanu, ko veikuši katoļu baznīcas biedri, kas darbojas Svētā Krēsla pārvaldība, garīdzniekiem, kas visā pasaulē ir iejaukti desmitu tūkstošu bērnu seksuālā izmantošanā".

"Komiteja ir nopietni noraizējusies par to, ka Svētais Krēsls nav atzinis mērogus, kādos šie noziegumi tiek pastrādāti, nav spēris nepieciešamos soļus, lai reaģētu uz bērnu seksuālas izmantošanas gadījumiem un aizsargātu bērnus, īsteno politiku un piekopj praksi, kas ir novedusi pie tā, ka vainīgie turpina ļaunprātīgu izmantošanu un turpinās vainīgo nesodāmība."

CRC nosoda kārtību, ka bērnu izmantotāji tiek pārcelti no draudzes uz draudzi atsevišķu valstu robežās, bet dažkārt arī pāri robežām, lai šādi censtos slēpt viņu noziegumus un pasargātu no tieslietu struktūrām.

"Pateicoties kārtībai, kas noziedzniekiem ļauj būt mobiliem, daudzi priesteri var palikt kontaktā ar bērniem un turpināt viņus izmantot, bet bērni daudzās valstīs ir pakļauti augstam seksuālas izmantošanas riskam, zinot, ka par vairākiem desmitiem bērnu seksuālo izmantotāju ir ticis ziņots, bet viņi joprojām ir kontaktā ar bērniem," teikts ziņojumā.

Pagājušajā mēnesī komiteja, kurā piedalās 18 cilvēktiesību eksperti no dažādām pasaules valstīm, veica augstāko garīdznieku iztaujāšanu un pauda šaubas par Vatikāna apņēmību vērsties pret varmākām.

Komentāri