Krievijā atceļ devītklasniecei piespriesto sodu par homoseksuālisma propagandu, Mixnews.lv

Krievijā atceļ devītklasniecei piespriesto sodu par homoseksuālisma propagandu

фото

Pasaulē | 2014. gada 5. februārī plkst. 21:49

Krievijā Brjanskas apgabala nepilngadīgo lietu komisija atcēlusi sodu, kas bija piespriests kādas vietējās skolas devītās klases skolniecei par to, ka viņa atklāti atzinusi savu homoseksuālo orientāciju, ziņo LETA-LENTA.RU.

Par komisijas pēdējo lēmumu skolniece pastāstījusi tīmekļa medijam "Lenta".

Pirms tam devītklasniece uzņemta nepilngadīgo lietu uzskaitē, jo viņas uzvedībā saskatīta netradicionālās seksuālās orientācijas propaganda nepilngadīgo vidū.

Kā savā sociālā tīkla "Facebook" lapā pavēstīja žurnāliste Jeļena Kļimova, nepilngadīgo lietu komisija atkal sanākusi uz sēdi 5.februārī un savu lēmumu atcēlusi.

Par skolnieces sodīšanu svētdien ziņoja Krievijas tīmekļa medijs "Znak". Tā bijusi pirmā reize, kad Krievijā pie atbildības par homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū saukta nepilngadīga persona.

Medija rīcībā bija nonācis kādas Brjanskas apgabala mazpilsētas nepilngadīgo lietu komisijas lēmums, kas pieņemts 16.janvārī. Dokumentā teikts, ka novembrī "profilaktiska darba" gaitā apzināta 9.klases skolniece, kas "sevi atklāti atzīst par netradicionālas seksuālas orientācijas personu".

Meitene "sistemātiski izplatījusi informāciju, kuras mērķis bijis radīt nepilngadīgajiem izkropļotu priekšstatu par tradicionālo un netradicionālo seksuālo attiecību sociālo vienlīdzību".

Dokumentā arī norādīts, ka meitene nav seksuāli uzmākusies vienaudzēm, tāpēc pret viņu nav ierosināta krimināllieta. Galu galā nolemts piemērot tādu atbildības mēru kā brīdinājums un iekļaut meiteni nepilngadīgo lietu inspekcijas uzskaitē. Meitene saukta pie administratīvās atbildības par likuma, kas aizliedz homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidē, pārkāpumu.

Pati skolniece tīmekļa medijam "Lenta" sacīja, ka pēc tam, kad viņa atklāti paziņojusi par seksuālo orientāciju, viņai sākuši uzbrukt nepazīstami cilvēki.

Komentāri