Kanādiešu grupa pieprasa atlīdzību par dziesmu lietošanu Gvantanamo ieslodzīto spīdzināšanā, Mixnews.lv

Kanādiešu grupa pieprasa atlīdzību par dziesmu lietošanu Gvantanamo ieslodzīto spīdzināšanā

фото

Pasaulē | 2014. gada 6. februārī plkst. 13:05

Kanādiešu industriālās mūzikas grupa "Skinny Puppy" piestādījusi rēķinu ASV armijai, kad atklātībā nākušas ziņas par tās dziesmu izmantošanu Gvantanamo ieslodzīto spīdzināšanā, ziņo LETA-BBC.

Taustiņinstrumentālists Kevins Kejs sacīja, ka grupa pieprasījusi 666 000 ASV dolārus (492 000 eiro) par tās dziesmu atskaņošanu. Par to grupai paziņojis kāds fans, kurš kādreiz strādājis ieslodzījuma vietā.

"Es iebilstu ne tikai pret faktu, ka viņi ar mūsu mūziku cenšas kādam nodarīt pāri, bet arī to, ka viņi to dara bez atļaujas," sacīja Kejs.

Taču ASV armijas pārstāvis noliedz, ka institūcija būtu saņēmusi rēķinu.

ASV bruņotie spēki daudz kritizēti par rupjo apiešanos ar ieslodzītajiem Gvantanamo cietumā. Medijos izskanējušas ziņas, ka izmantoto spīdzināšanas metožu vidū esot arī skaļas mūzikas atskaņošana.

Minēti vairāki izpildītāji, tostarp rokgrupa "Metallica" un industriālā roka pionieri "Nine Inch Nails", kā arī mūzika no populārā bērnu raidījuma "Sesame Street" ("Sezama iela").

Metodi ieviesušais armijas ģenerālis sacījis, ka tā "iedveš bailes, dezorientē un paildzina šoku par ieslodzīšanu", raksta aģentūra AP.

Vankūveras grupa, kas pastāv aptuveni 30 gadus, ir viena no industriālās mūzikas žanra iedibinātājām. Tā teikusi, ka apsvēršot tiesāšanos par tās mūzikas neatļautu izmantošanu, ja iesūtītais rēķins netikšot apmaksāts.

Komentāri