Par retas Stradivāri vijoles zādzību aizturēti trīs cilvēki (VIDEO), Mixnews.lv

Par retas Stradivāri vijoles zādzību aizturēti trīs cilvēki (VIDEO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 6. februārī plkst. 16:30

ASV Viskonsinas štatā par 300 gadus vecas Stradivāri vijoles zādzību aizturēti trīs cilvēki - divi vīrieši (42 un 36 gadus veci) un viena sieviete (32 gadus veca), ziņo LETA-BBC.

Vijoles vērtība lēsta ap pieciem miljoniem ASV dolāru (3,7 miljoniem eiro). Stīgu instrumenta atradējam solīta atlīdzība 100 000 dolāru (74 000 eiro) apmērā.

27.janvārī vijoli nozaga Milvoki simfoniskā orķestra koncertmeistaram Frankam Almonam. Vērtīgais instruments Almonam bija aizdots un viņš to spēlēja koncertā Viskonsīnas luterāņu koledžā. Vijoli (Lipinski Strad) 1715.gadā darināja Antonio Stradivāri. Viņš tiek uzskatīts par visu laiku dižāko vijoļmeistaru.

Stīgu instrumenta īpašniece, kura nevēlējās atklāt savu vārdu, sacīja, ka zādzība viņai esot "salauzusi sirdi". "Es vienkārši esmu cilvēks, kurš mīlēja ģimenes vijoli un visas tās 300 gadu laikā sakrātās atmiņas vairāk par iespēju to pārdot," viņa sacīja vietējam izdevumam "Milwaukee Journal Sentinel".

Milvoki policijas šefs Edvards Flinns uzskata, ka "ir liela iespēja", ka nozagtais instruments vēl joprojām atrodas Milvoki.

Eksperti uzskata, ka līdz mūsdienām saglabājušies aptuveni 650 Stradivāri instrumenti.

Foto: Franks Almons

Komentāri