ASV un Viļņa aizliedz uz Krieviju lidojošajās lidmašīnās ienest šķidrumus; Rīgas lidostā aizliegumi nav noteikti, Mixnews.lv

ASV un Viļņa aizliedz uz Krieviju lidojošajās lidmašīnās ienest šķidrumus; Rīgas lidostā aizliegumi nav noteikti

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. februārī plkst. 14:29

Pievienota 6.rindkopa

ASV varasiestādes ceturtdien paziņoja par pagaidu aizliegumu ceļotājiem ienest avioreisos uz Krieviju jebkādus šķidrumus, želejas un aerosolus, kas ir saistīts ar draudiem Soču Olimpiādei, ziņo LETA-AFP.

ASV Transporta drošības administrācijas direktīva izdota dienu pēc tam, kad ASV Iekšzemes drošības ministrija brīdināja uz Krieviju lidojošās aviokompānijas, ka Soču Olimpiādes laikā varētu notikt mēģinājumi lidmašīnās ienest zobu pastas tūbiņās paslēptas sprāgstvielas.

Aizliegtās lietas tomēr varēs ielikt ceļotāju nodotajā bagāžā un lidmašīnā varēs ienest recepšu medikamentus.

ASV jau pastāv stingri ierobežojumi šķidrumu un zobu pastas ienešanai lidmašīnās, tomēr līdz šim varēja ienest ierobežotu daudzumu.

Arī Viļņas lidostā, sākot no piektdienas, pasažieriem aizliegts ienest avioreisos uz Krieviju rokas bagāžā jebkādus šķidrumus, izņemot mazuļu pārtiku un šķidros medikamentus, ja tie vitāli nepieciešami ceļojuma laikā.

Starptautiskajā lidostā "Rīga" savukārt norādīja, ka pagaidām avioreisos uz Krieviju nekādi papildu aizliegumi nav noteikti.

Pagaidu aizliegums noteikts pēc Krievijas Transporta ministrijas lūguma, Maskavai īstenojot pastiprinātus drošības pasākumus Soču Olimpiādes laikā.

Krievija jau pagājušajā mēnesī visās lidostās noteica pilnīgu aizliegumu šķidrumu ienešanai lidaparātos.

Komentāri