Obama ASV delegācijā uz Soču Olimpiādes atklāšanu iekļāvis atklāti homoseksuālus atlētus, Mixnews.lv

Obama ASV delegācijā uz Soču Olimpiādes atklāšanu iekļāvis atklāti homoseksuālus atlētus

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. februārī plkst. 10:16

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paziņoja, ka viņš ASV olimpiskajā delegācijā uz Soču Olimpiādes atklāšanu iekļāvis atklāti homoseksuālus atlētus, lai parādītu, ka ASV necietīs diskrimināciju sportā vai kur citur, ziņo LETA-AFP.

Obama izvēlējies vairākus atklāti homoseksuālus bijušos atlētus ASV delegācijai uz Olimpiādes atklāšanas ceremoniju un demonstratīvi nav nosūtījis uz Sočiem nevienu administrācijas līmeņa amatpersonu vai kādu savas ģimenes locekli.

"Nav šaubu, ka mēs vēlējāmies ļoti skaidri parādīt, ka mēs neciešam diskrimināciju nekādā jomā, ieskaitot diskrimināciju uz seksuālās orientācijas pamata," intervijā telekanālam NBC paziņoja Obama. "Viena no Olimpiādes brīnišķīgajām lietām ir tā, ka tevi vērtē pēc taviem nopelniem, cik labs tu esi, neskatoties uz to, no kurienes tu nāc, kā tu izskaties, ko tu mīli, un es domāju, ka tas saskan ar Olimpiādes garu."

Obama ASV delegācijā uz Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju iekļāvis atklāti atklāti homoseksuālo daiļslidotāju Braienu Boitano un hokejisti Keitlinu Keihovu.

Krievijas premjerministra vietnieks Dmitrijs Kozaks brīdinājis skatītājus un atlētus nereklamēt geju tiesības Olimpiādes laikā, paziņojot, ka Olimpiskā harta un Krievijas likumi aizliedz propagandas izplatīšanu. Kā ziņots, ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns, ceturtdien, uzrunājot Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), sacīja, ka "mums visiem ir jāpaceļ balsis" pret uzbrukumiem homoseksuāļiem.

"Draudzi profesionāli sportisti - homoseksuāli un heteroseksuāli - iestājas pret aizspriedumiem," Sočos uzrunājot SOK sesiju, sacīja Bans Gimuns.

"Mums visiem ir jāpaceļ balsis pret uzbrukumiem lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem, transpersonām vai interseksuāļiem. Mums ir jāvēršas pret arestiem, ieslodzījumu, diskriminējošajiem ierobežojumiem, ar kuriem viņi sastopas," viņš piebilda.

Bans Gimuns savā uzrunā gan konkrēti nepieminēja Krieviju, kur parlaments pērn pieņēma strīdīgus vērtējumus izraisījušo likumu par "homoseksuālisma propagandas" aizliegumu nepilngadīgo vidū.

Aktīvisti likumu uzskata par homofobisku un pauduši aicinājumus boikotēt Soču spēles.

Tomēr tam, ka Bans Gimuns nolēmis nākt klajā ar šādu spēcīgu paziņojumu Krievijā tikai dienu pirms Soču Olimpiādes atkāšanas, ir liels simbolisks spēks.

"Es zinu, ka Olimpiskās hartas sestais princips nostiprina SOK noraidījumu visām diskriminācijas formām," sacīja Bans Gimuns. "XXI gadsimtā nav vietas nekāda veida naidam," viņš uzsvēra.

Komentāri