Aptauja: Merkele zaudē valsts populārākā politiķa titulu, Mixnews.lv

Aptauja: Merkele zaudē valsts populārākā politiķa titulu

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. februārī plkst. 15:24

Merkele kopā ar Vācijas ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeieru

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmo reizi divu gadu laikā zaudējusi valsts populārākā politiķa titulu, kuru ieguvis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers, ziņo LETA-THE LOCAL, atsaucoties uz telekanāla "ARD" veiktās aptaujas rezultātiem.

Šteinmeiera popularitāte kopš decembra pieaugusi par 17%, kas nozīmē, ka viņš apsteidzis Merkeli. Kancleres darbu pozitīvi vērtēja 69% aptaujāto, bet sociāldemokrāta Šteinmeiera profesionālo sniegumu ministra amatā par apmierinošu vai ļoti apmierinošu atzina 70%.

Trešo vietu popularitātes ziņā ieņēmis Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) pārstāvis finanšu ministrs Volfgangs Šeible. Ar viņa darbu apmierināti bija 68% aptaujāto.

Ceturto vietu dala aizsardzības ministrs Tomass de Mezjērs un vicekanclers Zigmārs Gabriēls. Viņu sniegumu par pozitīvu atzina 49% respondentu.

Salīdzinot ar decembri, aptaujā sliktāk klājies aizsardzības ministrei Urzulai fon der Lējenai, kuras popularitāte kritusies par sešiem procentpunktiem, noslīdot līdz 43%.

Savukārt CDU Bavārijas meitas partijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - līderis Horsts Zēhofers zaudējis desmit procentpunktus. Viņa popularitāte noslīdējusi līdz 38%.

Komentāri