Bosnijā protestētāji aizdedzina valdības ēku Tuzlā (FOTO), Mixnews.lv

Bosnijā protestētāji aizdedzina valdības ēku Tuzlā (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. februārī plkst. 17:36

Trešo dienu turpinoties sadursmēm starp policiju un protestētājiem, demonstranti Tuzlā Bosnijas ziemeļos piektdien aizdedzinājuši vietējās pašvaldības ēku, ziņo LETA-AFP/REUTERS.

Līdzīgi rīkojušies arī protestētāji Sarajevā, kur aizdedzināta reģiona administrācijas ēka.

фото

фото

фото

Ziņu aģentūras "Reuters" fotogrāfs vēsta, ka ceturtdien Tuzlā ielās izgājuši aptuveni 6000 cilvēku, kas iesaistījušies sadursmēs ar policiju.

"Reuters" žurnālists ziņo, kā no degošās pašvaldības ēkas liesmu iesprostotie cilvēki lekuši ārā pa logiem. Policija vēsta, ka Tuzlā ievainoti vismaz astoņi cilvēki, tostarp divi policisti. Viens no viņiem cietis smagi.

фото

фото

фото

Demonstrācijas sākušās arī citās Bosnijas un Hercegovinas pilsētās, tostarp valsts galvaspilsētā Sarajevā, kur piektdien protestos piedalās vairāki tūkstoši cilvēku.

Protestētāji galvaspilsētas centrā izsita visus logus un aizdedzināja apsargu posteņus pie Sarajevas reģiona administrācijas ēkas, ziņo vietējais telekanāls. Policija pūļa izklīdināšanai izmantojusi gumijas lodes.

фото

фото

фото

Tiek ziņots, ka degot pašvaldības ēka arī Zenicā. Daudzi protestētāji, kas atsaukušies uz aicinājumiem sociālās saziņas vietnēs, skandē: "Zagļi!" un "Revolūcija!".

Nemieri atspoguļo pieaugošo neapmierinātību ar etnisko kopienu politiķu konfliktiem, kas paralizējuši valsts pārvaldi un nobremzējuši ekonomikas attīstību.

фото

фото

фото

Bezdarba līmenis Bosnijā sasniedzis 27,5% un ir augstākais starp Balkānu valstīm. Protesti sākās trešdien Tuzlā, kas savulaik bija Bosnijas ziemeļdaļas rūpniecības centrs, taču pēc rūpnīcu slēgšanas pēdējos gados tās ekonomika stipri cietusi. Vairums no tiem, kas izgājuši Tuzlas ielās, ir bez darba palikušie rūpnīcu strādnieki, kuri tika atlaisti, kad privatizētie valsts uzņēmumi bankrotēja.

Solidarizējoties ar demonstrantiem Tuzlā, vairāki simti cilvēku ceturtdien izgāja Sarajevas ielās. Pēc tam demonstrācijas pārsviedās arī uz Zenicu un Bihaču valsts rietumos.

Komentāri