Krievu rakstniece Ludmila Uļicka iesaistīta izmeklēšanā par homoseksuālisma propagandu, Mixnews.lv

Krievu rakstniece Ludmila Uļicka iesaistīta izmeklēšanā par homoseksuālisma propagandu

фото

Pasaulē | 2014. gada 7. februārī plkst. 21:23

Pazīstamā krievu rakstniece Ludmila Uļicka piektdien paziņojusi, ka iesaistīta izmeklēšanā par homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū saistībā ar viņas veidotu bērnu grāmatu sēriju, ziņo LETA-AFP.

Uļicka ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka Krievijas Izmeklēšanas komiteja izsaukusi uz sarunu vienu no autorēm, kuras darbs iekļauts viņas veidotajā bērnu grāmatu sērijā "Ludmilas Uļickas bērnu projekts".

Rakstnieces Veras Timenčikas grāmata "Ģimene mūsu valstī un citās" vēsta par homoseksuāļu ģimenēm.Tā tika publicēta 2006.gadā. Timenčika sacījusi Uļickai, ka izmeklētāji labprāt vēlētos parunāt arī ar viņu.

"Es pēdējo pusotru mēnesi esmu bijusi ārzemēs un došos viņus satikt, tiklīdz atgriezīšos Maskavā," norādīja Uļicka, kura 2009.gadā tika nominēta prestižajai Bukera balvai.

"Esmu gatava uzņemties atbildību un aizstāvēt savu viedokli, kur vien nepieciešams, tostarp Izmeklēšanas komitejā," viņa piebilda.

Izmeklēšanas komiteja savukārt kategoriski noliedz, ka pret Uļicku būtu sākta izmeklēšana un viņa būta izsaukta sniegt paskaidrojumus.

Tīmekļa vietne "Gazeta.ru" ceturtdien vēstīja, ka Timenčikas grāmata jau tiek pētīta Uļjanovskas prokuratūrā, jo kāds pilsētas bērnu bibliotēkas darbinieks iesniedzis sūdzību.

"Viss ir atkarīgs no ekspertu vērtējuma," atklāja kāds augsta ranga prokuratūras darbinieks.

Uļicka ir publiski atbalstījusi Krievijas opozīciju un kopā ar vēl 200 rakstniekiem, tostarp Salmanu Rušdi un Mārgaretu Atvudu, parakstījusi atklātu vēstuli britu laikrakstā "Guardian". Ceturtdien publiskotajā vēstulē nosodīts Krievijas likums, kas aizliedz homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū.

Komentāri