Protestētāji Bosnijā aizdedzinājuši prezidenta rezidenci, Mixnews.lv

Protestētāji Bosnijā aizdedzinājuši prezidenta rezidenci

фото

Pasaulē | 2014. gada 8. februārī plkst. 11:17

Bosnijā turpinoties pret valdību vērstajām demonstrācijām, protestētāji piektdienas vakarā aizdedzinājuši prezidenta galvaspilsētas rezidenci, ziņo LETA-NEWSRU.

Piektdien protestētāji, kuru vidū pamatā ir bezdarbnieki, vairākās Bosnijas un Hercegovinas pilsētās sāka ar tā dēvētajiem Molotova kokteiļiem apmētāt valsts iestāžu ēkas, cenšoties tajās izraisīt ugunsgrēkus.

фото

Tuzlā un Zenicā tika aizdedzinātas vietējo pašvaldību ēkas, bet galvaspilsētā – Sarajevas reģiona administrācijas nams.

Demonstranti, kas Sarajevā ielenca visu valdības ēku kvartālu, izsita logu arī prezidenta rezidencei un iemeta pa to degmaisījuma pudeli, izraisot ugunsgrēku.

Lai apturētu nekārtību cēlājus, policija izmantojusi asaru gāzi, gumijas lodes un ūdensmetējus. Savukārt demonstranti pret policiju izmanto akmeņus, nūjas, petardes un Molotova kokteiļus.

Kā ziņo aģentūra "Reuters", sadursmēs Sarajevā cietuši aptuveni simts cilvēki, tostarp 60 policisti.

Protesti, kas trešdien sākās Tuzlā Bosnijas ziemeļos, pārsviedušies arī uz Zenicu, Bihaču un Mostaru, kā arī uz Serbu Republikas galvaspilsētu Baņa Luku.

Nemieri atspoguļo pieaugošo neapmierinātību ar etnisko kopienu politiķu konfliktiem, kas paralizējuši valsts pārvaldi un nobremzējuši ekonomikas attīstību.

Bezdarba līmenis Bosnijā sasniedzis 27,5% un ir augstākais starp Balkānu valstīm.

Komentāri