Japānu piemeklē neierasti stiprs sniegputenis, Mixnews.lv

Japānu piemeklē neierasti stiprs sniegputenis

фото

Pasaulē | 2014. gada 8. februārī plkst. 18:33

Japāna sestdien piedzīvojusi neierasti stipru sniegputeni, kas prasījis jau trīs cilvēku dzīvības, bet gandrīz 500 guvuši dažādas traumas, ziņo LETA-AFP.

Meteoroloģiskais dienests izplatījis brīdinājumu par spēcīgu vētru Tokijas apkārtnē, un atcelti vairāk nekā 740 avioreisi. Slēgtas Hirosimas un Kagavas lidostas.

фото

Valsts rietumos apturēta arī ātrvilcienu satiksme, un tas ietekmējis 100 000 pasažierus.

Sestdienas pēcpusdienā Tokijā sasnigušā sniega segas biezums pirmo reizi kopš 1994.gada sasniedzis 22 centimetrus.

фото

Sabiedriskā raidorganizācija ziņo, ka Japānas austrumdaļā vismaz 494 cilvēki guvuši ievainojumus ar snigšanu saistītos nelaimes gadījumos.

фото

Kādā autoavārijā Išikavā Japānas vidienē gājušas bojā divas attiecīgi 88 un 90 gadus vecas sievietes. Savukārt Nagano kāds vīrietis gājis bojā, kad vilciens uz pārbrauktuves ietriecies viņa automobilī.

Kopumā visā valstī slideno ceļu dēļ notikuši 3200 negadījumi. Tiek prognozēts, ka Tokijā sestdienas vakarā un svētdien snigšana turpināsies, un iedzīvotāji aicināti mājas bez vajadzības neatstāt.

Tokijā un tās apkārtnē, kā arī Japānas austrumdaļā pārtraukta elektroenerģijas piegāde aptuveni 43 800 mājsaimniecībām. Sniega dēļ apturēta satiksme arī uz vairākiem lielceļiem, pamatā valsts vidienē.

Vairākas Tokijas universitātes slikto laika apstākļu dēļ atlikušas ieastajeksāmenus.

Komentāri