Lielbritānijā demisionējis ministrs, kurš nodarbinājis nelegālu imigranti, Mixnews.lv

Lielbritānijā demisionējis ministrs, kurš nodarbinājis nelegālu imigranti

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. februārī plkst. 13:19

Lielbritānijā demisionējis imigrācijas ministrs Marks Hārpers, atklājot, ka viņš nodarbinājis apkopēju, kas valstī uzturējusies nelegāli, sestdien vēsta britu mediji.

Hārpers apliecināja - viņš šonedēļ atklājis, ka viņa apkopējai nav beztermiņa atļaujas, lai varētu uzturēties Apvienotajā Karalistē, un nolēmis, ka viņš turpmāk vairs nevar vadīt valdības reformas imigrācijas jomā.

Parlamenta deputāts, kurš tika uzskatīts par Konservatīvo partijas uzlecošo zvaigzni, atzina, ka viņam vajadzēja rūpīgāk pārbaudīt apkopējas dokumentus.

Par demisiju viņš vēstulē informējis premjerministru Deividu Kemeronu, atvainojoties par "apgrūtinājumiem", kurus viņš ir radījis. Kemerons "ar nožēlu" pieņēmis Hārpera demisiju, pavēstīja premjera birojs. Nav nekādu liecību, ka ministrs būtu "apzināti nodarbinājis nelegālu imigranti", teikts Dauningstrītas paziņojumā.

Hārpers paskaidroja, ka veicis vajadzīgās pārbaudes jau tad, kad viņš 2007.gada aprīlī pirmo reizi nolīdzis apkopēju savam Londonas dzīvoklim. Viņš saņēmis apkopējas pases kopiju un Iekšlietu ministrijas vēstuli, kurā bijis teikts, ka viņai ir tiesības strādāt Apvienotajā Karalistē.

Viņš šo jautājumu gribējis no jauna izskatīt, kad 2010.gada maijā kļuvis par Kabineta biroja ministru, kā arī 2012.gada septembrī, kad kļuvis par imigrācijas ministru, tomēr nospriedis, "ka tālākas pārbaudes nav vajadzīgas".

Vēl pēc gada viņš daudz tika runājis par to, ka darba devējiem un dzīvokļu īpašniekiem ir jāveic "saprātīgas" darbinieku pārbaudes. Ņemot vērā to, ka šim jautājumam pievērsta pastiprināta uzmanība, viņš nolēmis no jauna pārliecināties, ka viņa apkopējas dokumenti ir kārtībā.

Pagājušajā mēnesī, kad viņš nav varējis atrast vajadzīgos dokumentus, viņš lūdzis, lai apkopēja viņam iesniedz jaunas dokumentu kopijas, bet viņa privātais birojs veicis pārbaudes, sazinoties ar imigrācijas dienestu amatpersonām, un noskaidrojis, ka apkopējai nav beztermiņa atļaujas, lai viņa varētu uzturēties Apvienotajā Karalistē.

Komentāri