Neraugoties uz apšaudēm, no Sīrijas Himsas evakuēti 65 civilisti, Mixnews.lv

Neraugoties uz apšaudēm, no Sīrijas Himsas evakuēti 65 civilisti

фото

Pasaulē | 2014. gada 9. februārī plkst. 18:04

Par spīti apšaudēm palīdzības operāciju līdzstrādnieku komandas svētdien Sīrijā no Himsas pilsētas ielenktajiem rajoniem evakuējušas vismaz 65 civilistus, vēsta Sīrijas oficiālie mediji, norādot, ka konvoju apšaudīšanā vainojami nemiernieki.

"65 civilisti - tie visi bija bērni, sievietes un gados veci cilvēki - tika evakuēti no Himsas vecpilsētas atbilstoši ANO un Himsas gubernatora līgumam," vēsta oficiālā ziņu aģentūra SANA.

Operācija notikusi zem "bruņoto teroristu grupējumu" lodēm, ziņo valsts televīzija.

Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) vēsta, ka apšaudīts nemiernieku kontrolētais Karabisas rajons, kad tur, gaidot ANO evakuētājus, bija sapulcējušies vairāki desmiti civilistu.

"Vairāki desmiti civilistu tika evakuēti", apliecināja SOHR. Civilistu pulcēšanās vietā trāpījušas vairākas mīnmetēju lodes, kas raidītas no valdības kontrolētajiem rajoniem, vēsta aktīvisti.

Ar ANO starpniecību Himsā ap valdības karaspēka ielenktajiem pilsētas kvartāliem, kas atrodas nemiernieku kontrolē, izdevies panākt trīs dienu pamieru. Svētdien ir otrā pamiera diena.

Sestdien Sarkanā Krusta palīdzības konvojs iekļuva apšaudē, kurā tika nogalināti pieci, bet ievainoti 20 nemiernieku kontrolēto rajonu iedzīvotāji.

Jau vēstīts, ka ANO un Sīrijas valdība ceturtdien panāca vienošanos, kas ļauj civiliedzīvotājiem pamest aplenktos nemiernieku kontrolētos Himsas rajonus un dod iespēju piegādāt humāno palīdzību tiem, kuri izvēlēsies tur palikt.

Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 130 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās. Kopš janvāra sākuma Sīrijā sīvas kaujas notiek ne tikai starp valdības karaspēku un nemierniekiem, bet arī dažādo nemiernieku grupējumu starpā.

Komentāri