No Himsas evakuēti vairāk nekā 600 cilvēki, Mixnews.lv

No Himsas evakuēti vairāk nekā 600 cilvēki

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. februārī plkst. 08:48

Sīrijā no Himsas pilsētas centra svētdien evakuēti 611 cilvēki, pavēstīja provinces gubernators Talals Barizi, ziņo LETA-REUTERS.

Evakuācijas operāciju īstenoja ANO un Sīrijas Sarkanā Pusmēness organizācijas komandas. Lielākā daļa evakuēto bija sievietes, bērni un gados veci cilvēki.

"Ir atbraucis pēdējais transporta līdzeklis, un kopumā tie ir 611 cilvēki," evakuēto pulcēšanās vietā ārpus pilsētas reģionālajai raidorganizācijai "Al Mayadeen" sacīja gubernators.

Barizi un Sarkanā Pusmēness pārstāvji apliecināja, ka strādā pie tā, lai panāktu pamiera turpināšanu, kas sākotnēji tika noslēgts uz trim dienām. Daži no izvestajiem bijuši pieauguši vīrieši, kuriem atbilstoši sākotnējam plānam nebija tiesību evakuēties, tomēr viņi piekrituši tam, ka tiek nodoti policijai un tieslietu struktūrām cerībā, ka tiks amnestēti un iegūs brīvību.

Varasiestādēm ir aizdomas, ka visi pieaugušie vīrieši, iespējams, ir kaujinieki.

ANO un Sīrijas valdība ceturtdien panāca vienošanos, kas ļauj civiliedzīvotājiem pamest aplenktos nemiernieku kontrolētos Himsas rajonus un dod iespēju piegādāt humāno palīdzību tiem, kuri izvēlēsies tur palikt. Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 136 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Kopš janvāra sākuma Sīrijā sīvas kaujas notiek ne tikai starp valdības karaspēku un nemierniekiem, bet arī dažādo nemiernieku grupējumu starpā.

Komentāri