Seula: Ziemeļkoreja ir gatava ceturtajam kodolizmēģinājumam, Mixnews.lv

Seula: Ziemeļkoreja ir gatava ceturtajam kodolizmēģinājumam

Ziemeļkorejā Pungeri kodolpoligonā ir beigti sagatavošanas darbi, lai veiktu ceturto kodolizmēģinājumu, pirmdien paziņoja Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Kims Gvančžins, ziņo LETA-RIA NOVOSTI.

"Pungeri poligonā ir beigti sagatavošanas darbi kodolizmēģinājuma veikšanai," Dienvidkorejas Nacionālās asamblejas sēdē sacīja ministrs. Vienlaikus viņš norādīja - "nav pazīmju, ka kodolizmēģinājums tiks veikts nekavējoties".

Ziemeļkoreja var arī palaist tālā darbības rādiusa raķeti, sacīja ministrs, atgādinot, ka Phenjana iepriekš aptuveni vienā laikā gan izšāvusi raķeti, gan arī veikusi kodolizmēģinājumu.

"Viss ir atkarīgs no Ziemeļkorejas vadības lēmuma," uzsvēra ministrs. Ziemeļkoreja sevi par kodolvalsti pasludināja 2005.gadā, bet 2006., 2009. un 2013.gadā veica pazemes kodolizmēģinājumus, kas savukārt izsauca starptautiskās sabiedrības protestus.

Reaģējot uz Phenjanas rīcību, ANO Drošības padome pieņēmusi vairākas rezolūcijas, kurās pieprasīts, lai Ziemeļkoreja pārtrauc aktivitātes kodolbruņojuma jomā.

  1. un 1874.rezolūcijā līdzās sankciju noteikšanai pieprasīts, lai Ziemeļkoreja pārtrauc kodolizmēģinājumus un ballistisko raķešu palaišanu, kā arī, lai Phenjana atgriežas sarunās par Korejas pussalas kodolatbruņošanu.
Komentāri