Aptauja: Katoļi atbalsta Francisku, bet par doktrīnu domas dalās, Mixnews.lv

Aptauja: Katoļi atbalsta Francisku, bet par doktrīnu domas dalās

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. februārī plkst. 16:07

Vairums katoļu uzskata, ka pāvests Francisks dara labu darbu, tomēr daudzi ticīgie nepiekrīt baznīcas nostājai vairākos aktuālos jautājumos, cita starpā arī jautājumā par kontracepcijas līdzekļiem, ziņo LETA-AFP.

Visvairāk atbalstītāju baznīcas mācībām ir par 55 gadiem vecāku cilvēku vidū, kas bieži apmeklē dievkalpojumus un dzīvo laukos, teikts pētījumā, kas pēc spāņu valodā raidošā ASV telekanāla "Univision" pasūtījuma veikts 12 valstīs.

Tādos jautājumos kā geju un lesbiešu laulības, aborti, šķiršanās un sieviešu ordinācija ticīgo viedokļi ir stipri atšķirīgi atkarībā no reģiona, vecuma un ienākumu līmeņa.

87% katoļu uzskata, ka Francisks ar saviem pienākumiem tiek galā labi vai pat izcili. Tomēr 78% izsakās par labu kontracepcijas līdzekļu lietošanai, kas savukārt ir pretrunā ar katoļu baznīcas mācību.

Citos jautājumos dažādos reģionos viedokļi ir stipri atšķirīgi. Tā aizliegumu sievietēm tikt ordinētām priestera kārtā Āfrikā atbalsta 80%, bet Filipīnas 76% katoļu, savukārt Eiropā 30%, bet ASV - 36%.

Lielākās reģionālās atšķirības ir jautājumā par homoseksuāļu laulībām. Āfrikā pret tām iebilst 99% katoļu, savukārt ASV - tikai 40%. Viskonservatīvākie katoļi ir Āfrikā un Filipīnās, bet visliberālākie - Brazīlijā un Argentīnā. Liberālo valstu vidū ir arī Spānija un Francija.

Aptaujas gaitā pētījumu centrs "Bendixen&Amandi International" iztaujājis 12 036 katoļus ASV, Argentīnā, Brazīlijā, Filipīnās, Francijā, Itālijā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Kolumbijā, Meksikā, Polijā, Spānijā un Ugandā.

Šajās valstīs dzīvo 61% no visa pasaules katoļu kopskaita - 1,2 miljardiem cilvēku.

Komentāri