Laikraksts: Krievija izmaksās Ukrainai otro aizdevuma maksājumu februāra beigās, Mixnews.lv

Laikraksts: Krievija izmaksās Ukrainai otro aizdevuma maksājumu februāra beigās

фото

Pasaulē | 2014. gada 10. februārī plkst. 18:34

Krievija piešķirs Ukrainai otro maksājumu no 15 miljardus ASV dolāru (11 miljardu eiro) lielā aizdevuma februāra beigās, atsaucoties uz laikrakstu "Segodnja", ziņo LETA-AFP.

Krievija apsolīja Ukrainai aizdevumu decembrī pēc tam, kad Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs novembrī atteicās no ilgi gatavotā sadarbības līguma ar Eiropas Savienību (ES), tā vietā izvēloties ciešāku sadarbību ar Maskavu.

Janukoviča lēmums izsauca plašus protestus, kas noveduši pie premjerministra Mikolas Azarova demisijas.

Līdz šim Maskava izmaksājusi Kijevai tikai trīs miljardus dolāru un Kremlis aizdevuma izsniegšanu faktiski apturējis, līdz netiks apstiprināta Ukrainas jaunā valdība.

"Segodnja", atsaucoties uz Janukovičam tuvu stāvošu avotu, vēsta, ka prezidents pagājušajā nedēļā Sočos divas reizes ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Abu līderu tikšanās ceturtdien ilgusi divas stundas. Sarunu saturs līdz šim turēts noslēpumā, un Kremlis vienīgi apstiprinājis, ka abu valstu līderi uz īsu brīdi tikušies piektdien.

"Segodnja" vēsta, ka 17.decembrī panāktā vienošanās par aizdevumu un citiem pasākumiem joprojām ir spēkā un Kremlim ir vienalga, kas būs jaunais Ukrainas premjers. Bet Maskavai esot svarīgi zināt, kurš būs atbildīgas par šo līgumu ievērošanu.

"Nākamais divu miljardu dolāru maksājums tiks veikts februāra beigās," ziņo "Segodnja".

Laikraksts vēsta, ka Janukovičs un Putins tiekoties nav skāruši jautājumu par ģeopolitisko izvēli starp Rietumiem un Krieviju.

Komentāri