Olands ierodas vizītē ASV (FOTO), Mixnews.lv

Olands ierodas vizītē ASV (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 11. februārī plkst. 10:05

Francijas prezidents Fransuā Olands pirmdien ieradies valsts vizītē ASV, kurs ticies ar Savienoto Valstu prezidentu Baraku Obamu un apmeklējis eksprezidenta Tomasa Džefersona īpašumu Virdžīnijā, ziņo LETA-BBC.

Otrdien abiem prezidentiem paredzētas divpusējas sarunas par globālās ekonomikas atveseļošanos, eirozonas stiprināšanu, Olanda centieniem stiprināt Francijas ekonomiku, Irānu un citiem jautājumiem, liecina ASV amatpersonu sniegtā informācija.

фото

Sarunām sekos kopīga preses konference, bet pēc tam Olandam paredzētas pusdienas ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu un valsts sekretāru Džonu Keriju.

Vakarā Obama uzņems Francijas prezidentu oficiālās vakariņās Baltajā namā. Plānots, ka vizītes laikā Olands apmeklēs arī Sanfrancisko un tiksies ar Silikona ielejas gigantu, tostarp, uzņēmumu "Facebook", "Twitter" un "Google" vadītājiem.

Tomēr savu vizīti ASV Olands sāka ar Savienoto Valstu trešā prezidenta Tomasa Džefersona īpašuma apmeklējumu.

Pēc ekskursijas, kurā viņu pavadīja Obama, Olands norādīja, ka Džefersona mājas ir simbols ASV-Francijas attiecībām, jo tur Lafajets bijis laipni gaidīts.

фото

Olands atgādināja par franču aristokrātu marķīzu de Lafajetu, kurš dienēja kontinentālajā armijā, kas sakāva britus un izcīnīja ASV neatkarību. "Lafajets un Džefersons kopīgi iztēlojās to, kas šķita neiespējams - (..) amerikāņu neatkarību, kā arī cilvēktiesības un pilsoņtiesības," sacīja Olands.

фото

Arī Obama norādīja, ka Olanda vizīte ir iespēja atskatīties uz ASV-Francijas attiecību vēsturi.

"Rīt mums būs iespēja runāt ne tikai par mūsu pašreizējām saitēm un savienību, bet arī veidiem, kā mēs varam stiprināt mūsu sadarbību nākotnē," piebilda Obama.

Laikrakstos "Washington Post" un "Le Monde" pirmdien publicētos rakstos abi prezidenti pauda pārliecību, ka Francijas un ASV partnerattiecības var kalpot par modeli starptautiskajai sadarbībai.

Prezidenti veltīja atzinīgus vārdus abu valstu centieniem Tuvajos Austrumos, tostarp sarunās ar Irānu un Sīrijas jautājumā, norādot, ka viņu draudi pielietot spēku pavēruši ceļu plānam par Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanu.

Obama un Olands arī aicināja cīnīties pret klimata izmaiņām, norādot, ka viņu valstis varētu paplašināt sadarbību tā dēvētās tīrās enerģijas jomā. Tomēr Olanda vizīti aizēnojis skandāls personiskajā dzīvē un zemā popularitāte Francijā.

Jau vēstīts, ka atklātībā nākusi Olanda dēka ar aktrisi Jūliju Gajē un prezidents ir pārtraucis attiecības ar savu ilgaddējo dzīvesbiedri Valēriju Triervaileri, kura nepavada viņu vizītē ASV.

Lai gan Triervailere nebija precējusies ar Olandu, pēc Olanda ievēlēšanas 2012.gadā viņa uzņēmās Francijas pirmās lēdijas oficiālos pienākumus. 59 gadus vecais Olands dzīvoja kopā ar 48 gadus veco Triervaileri, kopš pameta savu četru bērnu māti politiķi Segolēnu Rojālu.

Komentāri