Laikraksts: Krievijas pilsonību varēs iegādāties par desmit miljoniem rubļu, Mixnews.lv

Laikraksts: Krievijas pilsonību varēs iegādāties par desmit miljoniem rubļu

фото

Pasaulē | 2014. gada 12. februārī plkst. 10:39

Krievijas Federālais Migrācijas dienests un Ekonomikas ministrija izstrādājuši likumprojektu, kurā piedāvāts piešķirt Krievijas pilsonību ārzemniekiem, kas tautsaimniecībā ieguldījuši desmit miljonus rubļu (210 526 eiro), kā arī ārvalstu studentiem, kas ir beiguši Krievijas koledžas un universitātes un nostrādājuši valstī ne mazāk kā trīs gadus, ziņo LETA-NEWSRU.

Pirmajā gadījumā uz Krievijas pilsonību varēs pretendēt vien daži individuāli uzņēmēji, bet otrajā - miljoniem cilvēku, norāda eksperti.

Likuma "Par Krievijas Federācijas pilsonību" 14.panta labojumi, kas attiecas uz vienkāršotu pilsonības piešķiršanas kārtību, jau ir izskatīti valdībā un drīzumā tiks iesniegti parlamentā, vēsta laikraksts "Kommersant".

Šobrīd uz Krievijas pilsonību pamatā var pretendēt vai nu ārzemnieki, kas ir precējušies ar Krievijas pilsoņiem, vai arī cilvēki, kas ir dzimuši bijušās PSRS teritorijā un ir personas bez pilsonības.

Līdzās tiem, kas Krievijas ekonomikā būs ieguldījuši desmit miljonus rubļu, uz pilsonību varēs pretendēt arī investori, kuru daļa Krievijas juridiskās personas statūtkapitālā būs ne mazāka par 10%, bet pats statūtkapitāls būs ne mazāks par 100 miljoniem rubļu.

Shēmas "pilsonība, iegādājoties nekustamo īpašumu," projektā nav , tomēr tas ļauj to viegli noorganizēt.

Projektā arī nav ierobežojumu, lai "noturētu" īpašumus vai aktīvus, kas ļauj pretendēt uz Krievijas pasi.

Uzņēmēju ģimenes locekļiem projektā nav paredzētas nekādas priekšrocības attiecībā uz atvieglotu pilsonības iegūšanu, norāda "Kommersant".

Komentāri