Ēģiptes armijas komandieris Maskavā runā par bruņojuma piegādēm, Mixnews.lv

Ēģiptes armijas komandieris Maskavā runā par bruņojuma piegādēm

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. februārī plkst. 16:49

Ēģiptes armijas komandieris un aizsardzības ministrs Abdelfatahs as Sisi, kurš, kā paredzams, kļūs par nākamo prezidentu, ceturtdien Maskavā ar Krievijas pusi risināja sarunas par bruņojuma piegādēm divu miljardu dolāru (1,5 miljardu eiro) vērtībā, ziņo LETA-AFP.

Sarūkot militārajai palīdzībai no senā sabiedrotā ASV, jaunā Ēģiptes vadība to nolēmusi kompensēt ar Krievijas ieročiem.

Sisi vakar ieradās Maskavā kopā ar pagaidu valdības ārlietu ministru Nabilu Fahmi uz tā dēvēto "2+2" sarunu otro kārtu ar Krievijas kolēģiem.

Cenšoties aktivizēt saites, kas bija atslābušas kopš padomju laikiem, Krievijas ārlietu un aizsardzības ministri Sergejs Lavrovs un Sergejs Šoigu novembrī ieradās vizītē Kairā.

"Mūsu vizīte piedāvā jaunu sākumu militārās un tehnoloģiskās sadarbības attīstībai Ēģiptes un Krievijas starpā," ceturtdien uzsākot sarunas, sacīja Sisi. "Mēs ceram paātrināt šo sadarbību."

Vēlāk Krievijas prezidents Vladimirs Putins pauda atbalstu Sisi nodomam kandidēt uz prezidenta amatu.

"Es zinu, ka jūs, aizsardzības ministra kungs, esat nolēmis kandidēt uz Ēģiptes prezidenta amatu," sacīja Putins. "Es personīgi savā un Krievijas tautas vārdā jums novēlu veiksmi."

Amatpersonas neko neatklāja par ceturtdien notikušo sarunu detaļām, vienlaikus ļaujot noprast, ka abas puses ir ieinteresētas līgumu noslēgt iespējami drīz.

Sisi vadīja 3.jūlija valsts apvērsumu, kurā tika gāzts Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Muhameds Mursi.

Pēc 3.jūlija apvērsuma Ēģiptē izvērstas plašas represijas pret Mursi pārstāvēto Musulmaņu brālību.

Arestēti aptuveni 2000 brālības biedru, arī visa organizācijas vadība. Aptuveni tūkstotis brālības biedru nogalināti, drošības dienestiem apspiežot apvērsuma pretinieku protestus.

2011.-2012.gada parlamenta vēlēšanās lielāko balsu skaitu un teju pusi vietu parlamenta apakšnamā saņēma Musulmaņu brālības politiskā spārna "Brīvība un taisnīgums" vadītais bloks. Tiesa vēlēšanas vēlāk atzina par "antikonstitucionālām", un parlaments tika izformēts.

Komentāri