Itālijas premjers paziņo par demisiju (Papildināts), Mixnews.lv

Itālijas premjers paziņo par demisiju (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. februārī plkst. 20:04

Itālijas premjerministrs Enriko Leta ceturtdien paziņoja par nodomu atkāpties no amata un par savu lēmumu jau informējis prezidentu, ziņo LETA/RIA-NOVOSTI/AFP.

"Pēc Demokrātiskās partijas (PD) vadības šodien pieņemtā lēmuma es informēju republikas prezidentu Džordžo Napolitāno, ka rīt ieradīšos prezidenta pilī, lai nodotu iesniegumu par atkāpšanos no Ministru padomes vadītāja amata," teikts Letas izplatītajā paziņojumā.

Itālijas valdošās centriski kreisās Demokrātiskās partijas vadība ceturtdien atbalstīja partijas jaunā līdera Mateo Renci aicinājumu steidzami mainīt valdību.

Ierosinājums tika atbalstīts ar 136 balsīm "par" un 16 balsīm "pret", un sagaidāms, ka Renci kļūs par jauno Itālijas premjerministru.

39 gadus vecais Renci par PD vadītāju kļuva decembrī. Viņš ir plaši kritizējis Letu, kurš pie varas nāca aprīlī un centies izvest Itāliju no recesijas, kuras dēļ bezdarba līmenis pakāpies līdz rekordaugstai atzīmei.

Renci Letam pārmet pārāk gausu lēmumu pieņemšanu un drosmes trūkumu risināt galvenās problēmas, tostarp Itālijas birokrātijas nastu.

Savukārt Leta pārmetis Renci nodevību, jo iepriekš bijusi vienošanās, ka Leta paliks amatā vismaz līdz 2014.gada nogalei.

Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka vairums itāļu iebilst pret Letas un Renci maiņu. Pret šādu situācijas pavērsienu iestājas 68% respondentu.

Komentāri