Dānijas zoodārzs varētu izlemt nogalināt vēl vienu žirafi vārdā Mariuss, Mixnews.lv

Dānijas zoodārzs varētu izlemt nogalināt vēl vienu žirafi vārdā Mariuss

фото

Pasaulē | 2014. gada 13. februārī plkst. 22:01

Dānijas zoodārzs apsver domu nogalināt vēl vienu žirafi, kuru ironiskā kārtā sauc Mariuss - tāpat kā 18 mēnešus veco žirafu tēviņu, kurš svētdien tika nogalināts un izbarots lauvām Kopenhāgenas zoodārzā, ziņo LETA-AFP.

Līdzīgi kā Kopenhāgenas Mariuss, arī šī žirafe, kas mīt zoodārzā netālu no Herningas, ir pilnīgi vesela, bet atzīta par nederīgu sugas pavairošanai tuvās radniecības dēļ.

Mariusa gēni jau ir pārstāvēti Eiropas Apdraudēto sugu programmā (EEP), kurai zoodārzs pievienojās pirms gada.

Aprīlī zoodārzs saņēma tīrasiņu žirafes tēviņu, kam saskaņā ar EPP ir augstāka prioritāte, un gaida, kad saņems tīrasiņu žirafes mātīti.

Ja Mariusam līdz tam laikam neizdosies atrast jaunas mājas, zoodārzam viņš būs jālikvidē, jo divi žirafu tēviņi mātītes klātbūtnē nespēs draudzīgi sadzīvot, norādīja viens no zoodārza kopējiem.

Jau vēstīts, ka Kopenhāgenas zoodārzs nogalināja savu Mariusu, lai nepieļautu tuvas radniecības dzīvnieku krustošanos Eiropas zoodārzos, ko aizliedz Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) noteikumi.

Mariuss tika nogalināts ar lopu kautuvēs izmantotas triecienpistoles šāvienu galvā. Pēc tam dzīvnieks vairāku simtu apmeklētāju publiskā apskatē tika nodīrāts un sadalīts gabalos, bet daļa gaļas izbarota lauvām. Žirafes ķermeņa dīrāšana un sadalīšana tika arī tiešraidē pārraidīta internetā.

Mariusa liktenis satrieca tūkstošiem dzīvnieku mīļotāju visā pasaulē.

Komentāri