Pāvests Svētā Valentīna dienā tiekas ar tūkstošiem saderinātu pāru, Mixnews.lv

Pāvests Svētā Valentīna dienā tiekas ar tūkstošiem saderinātu pāru

фото

Pasaulē | 2014. gada 14. februārī plkst. 17:22

Tūkstošiem saderinājušos pāru piektdien ar sirds formas baloniem un citu Svētā Valentīna dienas atribūtiku pulcējās Vatikānā, kur tos uzņēma pāvests Francisks, ziņo LETA-AFP.

Līdz šim nebijušajā pasākumā ar nosaukumu "Prieks par mūžīgo "jā"" piedalījās aptuveni 10 000 saderināto pāru no 25 pasaules valstīm, paziņoja Vatikāns.

Katram pārim dāvanā tika pasniegts balts spilventiņš ar Franciska parakstu. Pie tā kāzu dienā jāpiesien laulības gredzeni.

Svētā Pētera laukumā sanākušos pārus sveica ar mīlas dziesmām un deju priekšnesumiem. Pirms pāvesta ierašanās tos izklaidēja komiķis.

"Pāvests ir ļoti tuvs mūsu modernajam dzīvesveidam un mūsu būtībai," sacīja 29 gadus vecā francūziete Emanuela. Viņa uz pasākumu ieradusies ar partneri Benuā, kurš ir ateists.

Valentīna diena ir sekulāri svētki, kaut arī tie nodēvēti par godu 3.gadsimta bīskapam. Leģenda vēsta, ka viņš esot slepus laulājis pārus pēc kristiešu tradīcijām, kas Romā tolaik nebija atļauts.

"Mūsdienās cilvēkiem bail pieņemt negrozāmus lēmumus," sacīja Francisks. "Viss tik ātri mainās, un nekam vairs nav ilgs mūžs."

"Kopdzīve ir māksla, tas ir pacietību prasošs, skaists un fascinējošs ceļojums. Tas nebeidzas, kad esat iekarojuši viens otru. Tad tas tikai sākas. Nebūvējiet savu māju uz mainīgām sajūtām. Dariet to uz īstas mīlestības stiprajiem pamatiem," viņš novēlēja.

Komentāri