Ķīlnieku krīzē Alžīrijā nogalināti 37 ārvalstu ķīlnieki, Mixnews.lv

Ķīlnieku krīzē Alžīrijā nogalināti 37 ārvalstu ķīlnieki

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. janvārī plkst. 20:25

Ķīlnieku krīzē Alžīrijas gāzes atradnē nogalināti 37 ārvalstu ķīlnieki, kas bija astoņu valstu pilsoņi, kā arī viens ķīlnieks alžīrietis, pirmdien paziņoja Alžīrijas premjerministrs Abdelmaleks Sellals.

Viņš teica žurnālistiem, ka daži ķīlnieki ir nogalināti, iešaujot viņiem lodi galvā.

Pašlaik nav ziņu vēl par septiņiem ķīlniekiem ārzemniekiem - pieciem Norvēģijas un diviem Malaizijas pilsoņiem, ziņo BNS/AFP.

Alžīrijas premjers nenosauca, kuru valstu pilsoņi ir bojāgājušie ķīlnieki, taču no citiem oficiāliem avotiem ir zināms, ka viņu vidū ir septiņi Japānas, seši Filipīnu, trīs Lielbritānijas, divi Rumānijas, viens ASV un viens Francijas pilsonis.

Nogalināti 29 kaujinieki un trīs saņemti gūstā. Starp kaujiniekiem bijuši 11 Tunisijas un trīs Alžīrijas, bet pārējie - Ēģiptes, Kanādas, Mali, Mauritānijas un Nigēras pilsoņi.

Kā ziņoja portāls Mixnews, ar starptautisko teroristu grupējumu "Al Qaeda" saistīti islāmistu kaujinieki, kas bija bruņojušies ar smagajiem automātiem un raķešmetējiem, trešdien Inamensas gāzes atradnē saņēma ķīlniekus.

Alžīrijas īpašo uzdevumu spēki sestdien sarīkojuši noslēdzošo uzbrukumu teroristu ieņemtajai gāzes pārstrādes rūpnīcai, nogalinot 11 kaujiniekus, taču gājuši bojā arī visi septiņi viņu ķīlnieki ārzemnieki. Gāzes atradnē svētdien tika atrasti vēl 25 ķīlnieku līķi.

Foto: pravda-team.ru, ntv.ru, media.sbs.com.au

Komentāri