Miera uzturētāji atbruņo kaujiniekus CĀR galvaspilsētā, Mixnews.lv

Miera uzturētāji atbruņo kaujiniekus CĀR galvaspilsētā

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. februārī plkst. 12:58

Franču un afrikāņu miera uzturētāji sestdien sākuši vērienīgu operāciju kaujinieku atbruņošanai Centrālāfrikas Republikas (CĀR) galvaspilsētā Bangi, pārmeklējot māju pēc mājas, ziņo LETA-AFP.

Operācija tika sāka agri rītā vienā no Bangi rajoniem, kur aktīvi darbojas kristiešu zemessardze, kas tiek vainota par musulmaņu padzīšanu no pilsētas.

Pirmajās operācijas stundās, kur piedalījās ap 250 miera uzturētāju un policistu, tika konfiscēti automāti, granātas un liels daudzums munīcijas.

фото

Haoss Centrālāfrikas Republikā sākās, kad nemiernieku koalīcija "Seleka" ("Alianse") pagājušā gada 24.martā gāza prezidentu Fransuā Bozizē.

Nemiernieki sagatavoja ceļu tam, ka valstī, kur vairums iedzīvotāju ir kristieši, pirmo reizi prezidenta amatā nokļūst viens no nemiernieku līderiem musulmanis Mišels Džotodija.

Viņš oficiāli izformēja grupējumu "Seleka", bet tā biedri - pārsvarā musulmaņu karotāji - sāka izlaupīt un dedzināt ciematus, kā arī slepkavot iedzīvotājus, kuri nebija aizbēguši.

Reaģējot uz šiem notikumiem, kristieši izveidoja savas zemessardzes vienības, kas sāka uzbrukt musulmaņiem.

Bažījoties par tālāku situācijas pasliktināšanos, Francija un Āfrikas Savienība nosūtīja uz CĀR savus karavīrus.

Starptautiskā militārā misija CĀR tiek īstenota, balstoties uz ANO mandātu.

Pakļaujoties Āfrikas līderu spiedienam, Džotodija 10.janvārī demisionēja. CĀR parlaments - Nacionālā pārejas padome - pagaidu prezidenta amatā iecēlis Katerinu Sambu-Panzu.

Vardarbība, bailes no uzbrukumiem un pārtikas trūkums spiedis savas mājas pamest ceturtajai daļai valsts iedzīvotāju un ANO un palīdzības organizācijas aplēsušas, ka humānā palīdzība nepieciešama vismaz diviem miljoniem cilvēku.

Valsts apvērsumu mēģinājumi, nemieri un sacelšanās CĀR nav retums, bet šāda starpkopienu vardarbība valstī nav sen pieredzēta.

Komentāri