Merkele pirmdien tiksies ar Ukrainas opozīcijas līderiem Kļičko un Jaceņuku, Mixnews.lv

Merkele pirmdien tiksies ar Ukrainas opozīcijas līderiem Kļičko un Jaceņuku

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. februārī plkst. 18:03

Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien tiksies ar Ukrainas opozīcijas līderiem, lai apspriestu valstī nerimstošo krīzi, ziņo LETA-AFP.

Merkele tiksies ar opozīcijas partijas UDAR līderi Vitāliju Kļičko un ekspremjeres Jūlijas Timošenko partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") parlamenta frakcijas vadītāju Arsēniju Jaceņuku, pavēstīja kancleres preses pārstāvis Štefens Zeiberts.

"Kļičko un Jaceņuka vizīte parāda, cik intensīvi Vācijas valdība cenšas rast vidusceļu konfliktā," sacīja deputāts Elmārs Broks no Merkeles konservatīvās partijas. "Jāizmanto visas iespējas, lai uzvestu Ukrainu uz konstitucionālā ceļa."

Ukraiņu bokseri Vitālijs un Vladimirs Kļičko ir ilgi dzīvojuši Vācijā un pārvalda vācu valodu.

Krīze Ukrainā aizsākās novembra beigās, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Vēlāk viņš parakstīja vienošanos ar Maskavu par 15 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) kredīta saņemšanu.

Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzētas vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā.

Protestētāju grupas Kijevā ieņēma vairākas ministriju ēkas un uzbruka administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Nekārtību rezultātā cietuši vairāki simti cilvēku - kā likumsargu, tā protestētāju rindās. Četri aktīvisti zaudējuši dzīvību. Protestētāji pieprasa varas maiņu. Likumsargi vairākkārt norādījuši, ka nekārtībās uzdarbojas radikāļi.

Lai panāktu krīzes atrisinājumu, demisionējis premjerministrs Mikola Azarovs. Cenšoties panākt krīzes noregulējumu, notikušas vairākas prezidenta un opozīcijas līderu sarunu kārtas.

Komentāri