Vētra Lielbritānijā prasījusi divu cilvēku dzīvības, Mixnews.lv

Vētra Lielbritānijā prasījusi divu cilvēku dzīvības

фото

Pasaulē | 2014. gada 15. februārī plkst. 17:27

Lielbritānija sestdien cieš no satiksmes haosa un bez elektroenerģijas apgādes palikuši vairāk nekā 140 000 mājsaimniecību, valsti skarot kārtējai vētrai, kas prasījusi divu cilvēku dzīvības, ziņo LETA-AFP.

Londonas Hītrovas lidosta paziņoja, ka atcelti vairāki reisi, bet nolauzto koku dēļ vairākās vietās apturēta vilcienu satiksme un apstājusies satiksme uz automaģistrālēm.

фото

Notiek darbi pie elektrības padeves atjaunošanas vairāk nekā 140 000 mājsaimniecību, vēl aptuveni 310 000 tā jau atjaunota.

Policija ziņo, ka viena sieviete gājusi bojā un vēl viens vīrietis nogādāts slimnīcā, kad viņu automašīnai netālu no Londonas Vestendas teātru rajona uzgāzusies daļa sagruvušas ēkas.

Lamanšā kruīza kuģim vilnis iztriecies cauri logam, nogalinot 85 gadus vecu vīrieti.

Vairāk nekā 30 cilvēku tika izglābti no applūduša piejūras restorāna Milfordā Anglijas ziemeļos, kad vēja dzīts dēlis izdauzījis tā logus.

фото

Tiek prognozēts, ka nedēļas nogalē vairākās vietās ūdens līmenis Temzas upē sasniegs augstāko līmeni pēdējos 60 gados.

Plūdos cietušajos rajonos palīdzību sniedz vairāk nekā 2000 armijas, karaflotes un gaisa spēku karavīri.

Vēl pirms trim dienām Lielbritānijā vējš sasniedza viesuļvētras spēku. Stihijā dzīvību zaudēja viens cilvēks, bet desmitiem tūkstoši mājsaimniecību palika bez elektroenerģijas apgādes.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons solījis lūgt Eiropas Savienības (ES) finanšu palīdzību plašo plūdu izraisīto postījumu novēršanai.

Jau vēstīts, ka Angliju piemeklējusi lietainākā ziema kopš 1766.gada un daļa Anglijas dienvidrietumu atrodas zem ūdens jau vairākas nedēļas.

Komentāri