Obama publiskā ceremonijā nodod amata zvērestu, Mixnews.lv

Obama publiskā ceremonijā nodod amata zvērestu

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. janvārī plkst. 21:53

Baraks Obama pirmdien Vašingtonā publiskā ceremonijā, turot kreiso roku uz Bībeles sējumiem, kas savulaik piederējuši Mārtinam Luteram Kingam un Abrahamam Linkolnam, nodevis ASV prezidenta amata zvērestu, uzsākot otro pilnvaru termiņu valsts galvas amatā, ziņo LETA-AFP.

Obama apņēmās uzticīgi veikt savus amata pienākumus, "pasargāt, aizstāvēt un aizsargāt konstitūciju".

Inaugurācijā Kapitolija kalnā piedalījās bijušie ASV prezidenti Bils Klintons un Džimijs Kārters, vairāki desmiti senatoru, Kongresa līderi, daudzas prominences. Ceremoniju Nacionālajā alejā noskatījās vairāki tūkstoši cilvēku.

Obamas runas ievirze bija izteikti liberāla. Viņš aicināja aizsargāt vājos un nabadzīgos, tos, kas nesaņem pienācīgu veselības aprūpi, turklāt viņš arī pauda atbalstu homoseksuāļu tiesībām un aicināja aizsargāt bērnus no noziedzības.

"Mūsu ceļojums nebūs noslēdzies, līdz izturēšanās likuma priekšā pret mūsu homoseksuālajiem brāļiem un māsām nebūs tāda pati kā pret ikvienu citu, jo, ja mēs patiešām esam radīti vienlīdzīgi, tad noteikti mīlestībai, kuru mēs jūtam viens pret otru, arī ir jābūt vienlīdzīgai," sacīja Obama.

Prezidents arī norādīja, ka amerikāņu drošībai nav vajadzīgs "nepārtraukts karš", un solīja balstīt ASV globālo vadību dialogā un stingrās aliansēs, bet nepiekāpties spēka draudu priekšā.

"Mēs aizsargāsim mūsu tautu un noturēsim mūsu vērtības ar ieroču spēku un likuma varu. Mēs izrādīsim drosmi mēģināt un atrisināt mūsu domstarpības ar citām valstīm mierīgā ceļā - nevis tāpēc, ka mēs attiecībā uz briesmām, kas ir mūsu priekšā, būtu naivi, bet tāpēc, ka iesaistīšanās var ilgstošāk kliedēt aizdomas un bailes," sacīja Obama.

Kā ziņoja portāls Mixnews, saskaņā ar ASV konstitūciju Obamas pirmais prezidenta pilnvaru termiņš beidzās tieši 20.janvāra pusdienlaikā, taču oficiālā ceremonija svētdien nevar notikt, jo šajā dienā nestrādā valsts iestādes.

Pēc tradīcijas šādos gadījumos zvērests svētdien tiek nodots tikai privātā ceremonijā, kam nākamajā dienā seko publiska zvēresta nodošana ar prezidenta runu, parādi un plašām inaugurācijas svinībām.

Foto: filmstreet.ru, Global Look Press

Komentāri