Japānu piemeklē spēcīgs sniegputenis, Mixnews.lv

Japānu piemeklē spēcīgs sniegputenis

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. februārī plkst. 11:09

Japānu nedēļas nogalē piemeklējis spēcīgs sniegputenis, kura dēļ dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, atcelti vairāk nekā 100 avioreisu un nopietni traucēta ceļu un dzelzceļa satiksme, atsaucoties uz Japānas medijiem, ziņo LETA-AFP.

Vairāk 1650 cilvēki guvuši dažādas traumas un 2150 cilvēki bijuši spiesti pamest savas mājas, jo pastāv bažas, ka ēkas var neizturēt sniega segas smagumu un sabrukt.

Spēcīgā snigšana sākās piektdienas rītā Tokijā un sestdienas rītā sniega segas biezums galvaspilsētā sasniedza jau 26 centimetrus. Bet līdz vakaram lielākā daļa sniega jau bija nokususi.

Tomēr Japānas Meteoroloģiskais dienests brīdina, ka sniegputenis virzās uz ziemeļiem un līdz pirmdienai pieņemsies spēkā. Gaidāma spēcīga snigšana, stiprs vējš, lavīnas, kā arī augsti viļņi piekrastē.

Slikto laikapstākļu dēļ simtiem automašīnu svētdien iestrēgušas uz 18.šosejas, kas ved cauri Gummas un Nagano prefektūrām. Sastrēgums stiepjas vairāku kilometru garumā, atklāja kāda vietējā amatpersona. Laikraksts "Asahi Shimbun" ziņo, ka uz ceļa iestrēguši līdz pat 250 transporta līdzekļiem.

Nagano prefektūrā gaisa temperatūra svētdienas rītā noslīdējusi līdz mīnus 3,6 grādiem pēc Celsija un sniega segas biezums vietām sasniedzis 90 centimetrus.

Satiksme ievērojami apgrūtināti arī uz 4.šosejas, kas ved cauri Fukušimas un Mijagi prefektūrām. Tur izveidojies sastrēgums aptuveni 30 kilometru garumā, ziņo raidorganizācija NHK.

Transporta ministrija sākusi piegādāt šoferiem ūdeni, pārtiku un cita veida palīdzību. Atvestas arī pārvietojamās tualetes.

Japāna arī pirms nedēļas piedzīvoja neierasti stipru sniegputeni, kurā dzīvību zaudēja 11 cilvēki un vairāk nekā 1200 guva dažādas traumas.

Komentāri