DĀR pazemē varētu būt iesprostoti vairāk nekā 200 kalnrači, Mixnews.lv

DĀR pazemē varētu būt iesprostoti vairāk nekā 200 kalnrači

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. februārī plkst. 15:25

Pamestā zelta raktuvju šahtā netālu no Johannesburgas pazemē varētu būt iesprostoti vairāk nekā 200 nelegālie kalnrači, atsaucoties uz Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) avārijas dienestu amatpersonu sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP/BBC/REUTERS.

Glābējiem izdevies nodibināt sakarus ar aptuveni 30 iesprostotajiem kalnračiem, kuri pavēstījuši, ka aptuveni 200 cilvēki iesprostoti vēl dziļāk pazemē.

11 kalnračus jau izdevies izglābt. "Nevienam no viņiem nav redzamu ievainojumu. Bet viņus pārbauda mediķi," ziņu aģentūrai AFP atklāja privātā avārijas dienesta ER24 operators.

Avārijas vietā ieradusies smagā tehnika, lai mēģinātu novākt laukakmeņus, ar kuriem šahta aizbirusi.

Vietējās pašvaldības amatpersonas informēja, ka kalnrači iesprostoti pazemē kopš sestdienas rīta, bet policija pieļauj, ka daļa strādnieku, iespējams, atrodas šahtā jau vairāk nekā desmit dienas.

Vīri, ar kuriem glābējiem izdevies sazināties, šķiet, ir pie labas veselības, bet par pārējiem nekas nav zināms, vēsta britu raidorganizācija BBC.

To, ka notikusi nelaime, policija uzzināja tikai svētdienas rītā, kad patruļā esošiem likumsargiem kāds iedzīvotājs paziņoja, ka dzirdējis iesprostoto kalnraču saucienus pēc palīdzības, BBC atklāja ER24 pārstāvis.

Varasiestādes uzskata, ka kalnrači darbojušies nelegāli, tādēļ viņi pēc izglābšanas tiks nodoti policijai.

DĀR ir ceturtā lielākā zelta eksportētāja pasaulē un kalnrūpniecībai ir liela loma valsts ekonomikā. Diemžēl, plaši izplatītas ir arī nelegālās raktuves un pēdējos gados tieši šajās raktuvēs bijis vislielākais skaits letālu negadījumu.

Komentāri