Ietekmīgais Irākas šiītu garīdznieks Moktada al Sadrs paziņo par aiziešanu no politikas, Mixnews.lv

Ietekmīgais Irākas šiītu garīdznieks Moktada al Sadrs paziņo par aiziešanu no politikas

фото

Pasaulē | 2014. gada 16. februārī plkst. 20:55

Ietekmīgais Irākas šiītu garīdznieks Moktada al Sadrs, kurš spēlējis lielu lomu valsts veidošanā pēc Sadama Huseina režīma gāšanas, paziņojis par aiziešanu no politikas, ziņo LETA-AFP.

Divus mēnešus pirms vēlēšanām Sadrs paziņojis, ka vairs neiejauksies politikā, viņa kustības politiskie biroji tiks slēgti un kustība vairs nebūs pārstāvēta valdībā vai parlamentā.

Pašreiz Sadra atbalstītājiem ir sešas vietas valdībā un 40 no 325 vietām parlamentā. Tiesa, pagaidām nav zināms, vai šis lēmums ir īslaicīgs vai pastāvīgs.

Kāda amatpersona no Sadra biroja ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka šis lēmums visiem bijis liels pārsteigums, tādēļ viņi pagaidām nevēlas to komentēt.

Sadrs sāka savu karjeru politikā ar asu kritiku pret 2003.gada ASV vadīto iebrukumu Irākā, un laika gaitā viņa kustība nostiprināja savas pozīcijas parlamentā un valdībā, Sadram kļūstot par vērā ņemamu spēku politikas veidošanā.

Sadra vadītā Mahdi armija cīnījās pret ASV un koalīcijas spēkiem no 2004. līdz 2007.gadam, kā arī iesaistījās starpkopienu konfliktā starp šiītiem un sunnītiem.

Pēc asām sadursmēm ar Irākas un ASV drošības spēkiem, 2008.gadā Sadrs pārtrauca savu militāro darbību.

Komentāri