Gruzijas ekspremjeram piespriests piecarpus gadu cietumsods, Mixnews.lv

Gruzijas ekspremjeram piespriests piecarpus gadu cietumsods

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. februārī plkst. 15:19

Gruzijas tiesa pirmdien piesprieda piecarpus gadu cietumsodu bijušajam premjerministram Vano Merabišvili, kurš bija apsūdzēts valsts līdzekļu izšķērdēšanā, ziņo LETA-AFP.

Tiesa atzina, ka Merabišvili bija nodrošinājis fiktīvas darba vietas aktīvistiem, kuri bija saistīti ar viņa partijas neveiksmīgo priekšvēlēšanu kampaņu 2012.gadā.

Merabišvili bija valdības vadītājs Gruzijas iepriekšējā prezidenta Mihaila Saakašvili prezidentūras laikā.

Savukārt bijušajam veselības ministram Zurabam Čiaberašvili, kurš arī bija apsūdzēts šajā lietā, tiesa piesprieda naudassodu 19 697 eiro apmērā. Merabišvili pirmstiesas apcietinājumā atrodas kopš 2013.gada maija.

Viņa advokāts Otars Kakhidze jau solījis pārsūdzēt "nelikumīgo spriedumu," kas, viņaprāt, pieņemts, pakļaujoties prokuratūras spiedienam. "Tas nav nekas cits kā politiska vajāšana, kuras mērķis ir iznīcināt lielāko opozīcijas partiju Gruzijā," viņš piebilda.

45 gadus vecais Merabišvili ir viens no Saakašvili tuvākajiem sabiedrotajiem. Viņš savulaik ieņēmis arī iekšlietu ministra amatu, bet premjerministra postenī viņš tika apstiprināts īsi pirms 2012.gada oktobra vēlēšanām.

Viņš bijis arī Saakašvili Apvienotās nacionālās kustības ģenerālsekretārs. Komentējot tiesas spriedumu ekspremjera lietā, Apvienotās nacionālās kustības politiķis un bijušais Saakašvili padomnieks drošības jautājumos Giga Bokerija sacīja, ka šis spriedums "iznīcina politisko kultūru Gruzijā, jo politiskie oponenti, opozīcijas līderi tiek ieslodzīti politisku iemeslu dēļ".

"Šī ir ļoti slikta diena ne tikai taisnīgumam, bet arī demokrātijas tradīcijām Gruzijā," viņš piebilda. "Pašreizējā valdība, kura uzdeva pieņemt šādu spriedumu, par to samaksās augstu politisko cenu."

Kopš Saakašvili prezidentūras beigām izmeklēšana par korupciju un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sākta pret vairākiem desmitiem bijušā prezidenta sabiedroto.

Rietumvalstis paudušas bažas, ka šīs izmeklēšanas varētu būt politiski motivētas, taču Gruzijas valdība noliedz jebkādus politiskus motīvus šajās lietās.

Komentāri