ANO komisija: Ziemeļkoreja vainojama noziegumos pret cilvēci, Mixnews.lv

ANO komisija: Ziemeļkoreja vainojama noziegumos pret cilvēci

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. februārī plkst. 19:54

Ziemeļkorejas režīms pastrādājis noziegumus pret cilvēci - iznīcinājis valsts iedzīvotājus, mērdējis tos badā un turējis verdzībā - un tās valdība ir pelnījusi, ka tā tiek tiesāta starptautiskajā tiesā, atsaucoties uz ANO komisijas paziņojumu, informē LETA-AFP.

"Daudzos gadījumos komisijas konstatētie cilvēktiesību pārkāpumi uzskatāmi par noziegumiem pret cilvēci," teikts ANO komisijas ziņojumā. "Tās nav vienkāršas valsts pārmērības, tie ir būtiski komponenti politiskajā sistēmā, kas ir tālu novirzījusies no ideāliem, uz kuriem, kā tā pati apgalvo, tā ir dibināta."

Par noziegumiem pret cilvēci atbildīgi varētu būt vairāki simti Ziemeļkorejas amatpersonu, sacīja ANO izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Maikls Kērbijs.

"Potenciālais skaitlis varētu būt lēšams simtos," žurnālistiem sacīja amatpersona.

Kērbijs tieši neapsūdzēja Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu, bet sacīja, ka Ziemeļkorejā "viss sanāk kopā augstākajā līderī".

Ziemeļkorejas cilvēktiesību pārkāpumu izmeklēšanas komisiju 2013.gada martā izveidoja ANO Cilvēktiesību padome. Tās pilnvarās ietilpa pārbaudīt faktus par "sistemātiskiem, plaši izplatītiem un rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem Ziemeļkorejā" ar mērķi "garantēt vainīgo pilnu atbildību, īpaši tajos gadījumos, kad šie pārkāpumi var tikt vērtēti kā noziegumi pret cilvēci".

ANO augstā cilvēktiesību komisāre Navi Pilaja paziņojusi, ka ir jāveic Ziemeļkorejā vairāku gadu desmitu garumā notikušo plašo cilvēktiesību pārkāpumu vispusīga izmeklēšana.

Komentāri