Lavrovs aicina Sīrijai piegādāt pārtiku, nevis ieročus, Mixnews.lv

Lavrovs aicina Sīrijai piegādāt pārtiku, nevis ieročus

фото

Pasaulē | 2014. gada 17. februārī plkst. 22:47

Nelikumīgos maršrutus, pa kuriem Sīrijā tiek piegādāti ieroči, var izmantot, lai valsts iedzīvotājiem sniegtu humāno palīdzību, atsaucoties uz Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova paziņojumu, informē LETA-RIA-NOVOSTI.

Lavrovs uzsvēra, ka Sīrijā no kaimiņvalstīm tiek ievests arvien vairāk ieroču un munīcijas, kas nonāk nemiernieku un ekstrēmistu rīcībā.

"Tie, kas pauž sašutumu par Krievijas nepiekāpību humānajos jautājumos, var saņemt šo informāciju. Ja šādas bruņojuma piegādes notiek, tātad maršruti ir izveidoti," norādīja ministrs.

"Tie, kas pieprasa stingru [ANO] Drošības padomes rezolūciju kā vienīgo veidu, lai atvieglotu iedzīvotāju ciešanas, var izmantot šos maršrutus pārtikas piegādēm," preses konferencē Maskavā sacīja Lavrovs.

Sīrijas konfliktā, kas sākās 2011.gada martā, dzīvību zaudējuši 136 000 cilvēku, bet vairāki miljoni bijuši spiesti doties bēgļu gaitās.

Kopš janvāra sākuma Sīrijā sīvas kaujas notiek ne tikai starp valdības karaspēku un nemierniekiem, bet arī dažādo nemiernieku grupējumu starpā.

Komentāri