Venecuēlas ārlietu ministrs: Čavesa spējīgs pieņemt lēmumus un jokot, Mixnews.lv

Venecuēlas ārlietu ministrs: Čavesa spējīgs pieņemt lēmumus un jokot

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. janvārī plkst. 13:26

Ar vēzi smagi slimais Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, kuram 11.decembrī Kubā tika veikta operācija, spēj dot rīkojumus un pat pajokot, pirmdien paziņojis Venecuēles ārlietu ministrs Eliass Hauva.

Kā ziņo LETA-AFP, kopš operācijas Čavess sabiedrībā nav redzēts un par viņa veselības stāvokli medijos izplatījušās dažādas ziņas, dodot pamatu dažādām spekulācijām un minējumiem. Izskanējušas pat baumas, ka Čavess atrodas komā vai ir miris.

Venecuēlas opozīcijas līderi pieprasījuši, lai Čavess uzrunā tautu valsts televīzijā, ja to spēj. Prezidents uz šo izaicinājumu nav atbildējis.

Hauva paziņoja, ka ir personīgi ticies ar Čavesu. Viņi esot kopā pasmējušies un pajokojuši un prezidents pieņēmis lēmumus par Venecuēlas dalību šonedēļ Čīlē gaidāmajā Latīņamerikas un Karību valstu samitā.

58 gadus vecais Čavess pie varas Venecuēlā atrodas kopš 1999.gada. Viņš uzvarēja oktobrī notikušajās prezidenta vēlēšanās, iegūstot tiesības palikt amatā vēl sešus gadus.

10.janvāris saskaņā ar Venecuēlas konstitūciju bija pēdējā diena, kad Čavess varēja nodot prezidenta zvērestu, lai viņš varētu sākt jauno pilnvaru termiņu. Taču Venecuēlas Augstākā tiesa atzina par likumīgu valdības lēmumu uz nenoteiktu laiku atlikt Čavesa inaugurācijas ceremoniju un nosprieda, ka līdz tam laikam darbu var turpināt pašreizējā valdība.

Komentāri